Sešívaný Mikuláš naděloval v Motole | SK Slavia Praha
Více

Sešívaný Mikuláš naděloval v Motole

Slávisté i letos dodrželi více než deset let trvající tradici a našli si čas k návštěvě transplantační jednotky kliniky dětské hematologie a onkologie v Motole.

Stejně jako minulý rok se do mikulášského úboru oblékl obránce Michal Frydrych, dlouhodobé zkušenosti s převlekem čerta zúročil také vedoucí A-týmu Stanislav Vlček. Druhým z pekelníků se tentokrát stal obránce Vladimír Coufal. Všichni tři se vypravili na dětské onkologické oddělení do fakultní nemocnice v pražském Motole.

Hráči Slavie nejprve uspořádali v kabině, tak jako každý rok, mikulášskou sbírku. Za vybrané peníze nakoupili sešívaní dárky pro oddělení, zejména knížky, hry, výtvarné potřeby a další věci. Dárky děti využijí mimo jiné i v každoročních letních onkologických hrách, ve kterých mladí pacienti z Motola hrají zpravidla právě „za Slavii“. Dárky slávisté předali do rukou paní doktorky Choniawkové a pana profesora Sedláčka.

Poté Mikuláš s oběma čerty navštívil pět dětí na samotném oddělení, následovalo recitování básniček a písniček na ambulanci, kterému se nevyhnuli ani doktoři a sestřičky. I pro ně měl ale Mikuláš připraven drobné dárky.

Část kabinou vybraných peněz bude také použita na nákup sušičky vzduchu do bytu rodiny jednoho z malých pacientů, který po dvou letech opouští nemocnici.

Aktuálně

ONLINE: Od 16:30 venku proti Liberci

2. 12. 2022
Slávistky odehrají od 16:30 poslední ligový zápas podzimu! V dohrávce 9.kola 1.ligy žen vyzvou na venkovní půdě Slovan Liberec. Jakou sestavu posílá do utkání trenér Karel Piták?

Slavia přivádí posily nejen na trávník

1. 12. 2022
Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Starší žáci ovládli turnaj v Kutné Hoře. Kategorie U11 veze pohár z Plzně.

30. 11. 2022
Program mládežníků pomalu ale jistě přechází do zimního režimu. Od ligových soutěží si tedy sešívaní mohou odpočinout. Naopak přibývá turnajů, které se odehrávají na umělém povrchu nebo v hale. Během posledního listopadového víkendu získali pohár pro vítěze mladší i starší žáci. Kategorie U15 sehrála dvanáctibrankové utkání s ostravským Baníkem. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články