Sešívaní hrdinové pomáhají dál | SK Slavia Praha
Více

Sešívaní hrdinové pomáhají dál

V Česku pokračuje boj s pandemií koronaviru a všichni pomáhají tak, jak nejlépe dovedou. Děkujeme pracovníkům v první linii i všem ostatním, kteří pomáhají ve svém okolí.

V tomto týdnu se slávistická pomoc zaměřila na bezprostřední okolí – tedy Prahu 10. Odbor přátel po koordinaci s Městskou částí Praha 10 zvolil čtyři místní organizace, kterým věnoval 25 000 Kč. Sousedský klub Vrána se zaměřuje na rozvor roušek a potravinových balíčků z potravinové banky seniorům. Bulmex, Zdravý design a Bubahof pak vyrábějí pro městskou část roušky. Více o jejich činnosti si můžete přečíst zde.

S rouškami se opět zapojili i hráči A-týmu, kteří věnovali městské části 400 kusů roušek, které Praha 10 rozdává zejména seniorům, a to nejen na devíti distribučních místech, ale i před vybranými supermarkety (Například u Tesca v Edenu) v časech, kdy jsou nákupy vyhrazené seniorům.

Slavia se také spojila s Fanshopem a Pivovary Lobkowicz. A kromě seniorů z řad bývalých hráčů, tak nyní pivo Slávistická jedenáctka zpříjemní volné chvíle pražským záchranářům po službě.

Máte ve svém okolí někoho, kdo pomáhá? Doplňte ho na naši mapu hrdinů! Chtěli byste pomáhat, ale nevíte jak? Obraťte se na nejbližší odbočku Odboru přátel, nebo si třeba zakupte slávistickou roušku z Fanshopu – z každé jde 50 Kč na pomoc zdravotníkům.

Dnešní speciální poděkování pak posíláme Haně a jejímu týmu z Fakultní nemocnice Hradec Králové, kteří za nás denně nasazují vlastní životy.

Aktuálně

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Gól mi pomůže i do ligy. Babička byla poprvé na fotbale

27. 9. 2023
Třicet minut od Kroměříže se Mojmír Chytil narodil, návrat "domů" si zpříjemnil brankou, výhrou nad zdejší Hanáckou Slavií (2:0) a postupem do dalšího kola MOL Cupu. O všem vyprávěl v rozhovoru.

Další články