Je jedno, kdo dá góly. Důležité je vítězství | SK Slavia Praha

Je jedno, kdo dá góly. Důležité je vítězství

Ondřej Kúdela proti Slovácku nastoupil s kapitánskou páskou a poprvé v kariéře si připsal dva góly v jednom zápase. V obměněné sestavě nastoupil po boku nových tváří. „Dostali šanci kluci, kteří se chtěli ukázat trenérovi a musím pochválit všechny," těší ho výkony spoluhráčů.

Poprvé v kariéře se vám podařilo vstřelit dva góly. Jaký je to pocit?
„Je pravda, že jsem to nezažil, je to skvělý pocit a jsem za to rád, ale je jedno, kdo ty góly dá, důležité je to vítězství.“

Kde se to ve vás vzalo? Cítil jste se dobře před zápasem, byl jste správně namotivovaný?
„Neřekl bych ani správně namotivovaný, možná jsem cítil trochu větší zodpovědnost, protože se hodně proměnila sestava, ale neřekl bych, že jsem byl správně namotivovaný. Do každého zápasu jdu s tím, že chci vyhrát, a měl jsem radost, že jsme takhle brzo dali gól.“

Na penaltu jste byli určení vy a Petar Musa. Jak jste se domlouvali, kdo ji bude kopat?
„Šel jsem za Peťou a říkal jsem, jestli chce jít kopat, a on říkal, že jo, tak jsem říkal, ať jde a on pak řekl, ať jdu já, tak jsem to vzal a prostě jsem šel na penaltu.“

Je možné, že penalty teď budete kopat častěji?
„Toť otázka, byla to výjimečná situace, že jsem tam byl napsaný, ale myslím si, že v průběhu sezony se ta sestava bude měnit a jsou tam kluci, kterým pomůže mít možnost kopat penaltu, takže to nechám na nich.“

Váš druhý gól byla fotbalová nádhera. Měl jste hned jasno, že budete střílet a byl to váš nejhezčí gól kariéry?
Nevím, jestli nejhezčí, ale myslím si, že byl důležitý. Věděl jsem hned, že budu střílet. Jak jsem viděl, že to odskakuje, počkal jsem chvilku na pohyb míče, kam se odrazí, takže jsem věděl hned v první myšlence, že to budu střílet na bránu.“

Nastoupili jste v netradiční sestavě i rozestavení. Jak jste se s tím seznamovali ze začátku?
„Ve čtvrtek jsme věděli, že budeme hrát jiným systémem, nebo že nastane velká obměna sestavy, vzhledem k tomu, že jsme hráli v úterý těžký zápas a teď nás zase ve středu čeká odveta, která je pro nás nesmírně důležitá, takže se trenér rozhodl z různých důvodů pošetřit některé hráče. Myslím si, že máme dostatečně široký kádr, abychom toho mohli využít, proto to trenér zhodnotil tak, že to je potřeba obměnit. Dostali šanci kluci, kteří chtěli ukázat trenérovi, že by měli nastupovat, a musím pochválit všechny, kteří hráli. Občas to samozřejmě nebylo jednoduché, ale myslím si, že jsme to zvládli skvěle. U prvního gólu byl dobře odražený balon a Kuchtič to výborně dohrával, takže z toho byla jasná penalta, kterou jsme proměnili, což nám dodalo klid v kombinaci. Hlavně jsme chtěli držet balon, protože jsme viděli v předchozích zápasech Slovácka, že když prohrávají, tak to pro ně nebude optimální, a navíc se jim tady nedaří. Myslím si, že jsme to utkání zvládli, první poločas lépe než ten druhý a zaslouženě vedli a myslím si, že to všem klukům pomohlo.“

V druhém poločase jste už nebyli tak aktivní jako v poločase prvním, Slovácko nastřelilo tyč i břevno. Strachoval jste se o výsledek, nebo jste věděl, že to máte pod kontrolou?
„Vstup druhé půle, asi pět minut, jsme měli dobrý, byli jsme aktivní. Postupem času nám trochu chyběl drive ve středu hřistě, trošku jsme přestali hrát. Věděli jsme, že už to máme pod kontrolou, Slovácko toho využilo. Nezbývalo jim nic jiného než to zkusit. Zachránila nás tam tyč, když se to tam odráželo. To mohl být zlomový moment utkání, bůhví, jak by to vypadalo, kdyby to skončilo v brance. Chyběl nám třetí pojišťovací gól, který by tým úplně uklidnil a dostal nás do situace, kterou si všichni přejeme. Ten gól nakonec přišel v úplném závěru a tím se utkání rozhodlo. Druhý poločas ale z naší strany nebyl úplně ideální.“

Věříte, že jste trenérům zamotal hlavu před středeční odvetou play-off Ligy mistrů? Možná i víc hráčů zamotalo trenérům hlavu…
„Nejde o to, že jsem zamotal trenérům hlavu já nebo někdo jiný. Jsme ve Slavii, na každém tréninku podáváme výkony a chceme ukázat trenérovi, že se třeba mýlí, nebo že bychom měli hrát. Musíme fungovat jako tým, máme společný cíl, teď ve středu to zvládnout. Ať bude hrát kdokoliv, trenéři se budou snažit vymyslet to nejlepší a nejúčinnější na toho soupeře. Otázka bude, do jaké míry nám to všechno vyjde. K tomu zápasu se teď všichni upínáme, je to pro nás důležité. Loni jsme si to osahali a je tady velké přání si Ligu mistrů zopakovat. Víme, o co se tam hraje, jak ty zápasy vypadají, chceme se znovu porovnat s evropskou špičkou. Budeme dělat všichni všechno pro to, abychom byli úspěšní a tu odvetu jsme zvládli.“

Jaké je sestřelit dvěma góly tým, který vás vychoval? Vnímáte to ještě tak?
„Samozřejmě mě vychovali, dostal jsem tam šanci. Je to už dávno, teď jsem někde jinde. Snažím se podávat co nejlepší výkony ve Slavii, takže pro mě to je jen příjemný bonus. Nikdy se mi vstřelit dvě branky nepodařilo. Trenéři měli sté vyhrané utkání v lize. Pro mě to bylo o to víc příjemné. Nezáleží, kdo ty góly dává, pro mě je důležité, že hrajeme dobře jako tým a že jsme vyhráli, budeme vyhrávat a vyhráváme. Já jsem od toho, abych těm gólům zabraňoval. Pro mě je to příjemné, ale v hlavě jsem to neměl."