Soupisku pro Evropskou ligu tvoří 22 hráčů | SK Slavia Praha
Více

Soupisku pro Evropskou ligu tvoří 22 hráčů

Na soupisce pro základní skupinu Evropské ligy figuruje 22 hráčů, z toho 3 gólmani. Nechybí mezi nimi jména Ondřeje Karafiáta a devatenáctiletého Abdallaha Simy.

Jindřich Trpišovský bude mít pro zápasy skupinové fáze Evropské ligy k dispozici celkově 22 hráčů, z toho 3 gólmany. Na nejvyšší povolený počet 25 sešívaní nedosáhli kvůli tomu, že ten předpokládá v kádru čtyři klubové odchovance a Slavia má takového jen jednoho – Jana Kuchtu.

Oproti soupisce pro play off Ligy mistrů proti Midtjyllandu doznala soupiska jen několika málo změn. Kromě toho, že na ni není Vladimír Coufal, který přestoupil do West Hamu United, se na ni nevešel ani Ladislav Takács. Naopak na rozdíl od play off na seznamu nechybí Ondřej Karafiát. Na dvaadvacetičlenném seznamu také najdeme jméno devatenáctiletého senegalského útočníka Abdallah Simy, který od jara působil v sešívaném B-týmu a za A-tým debutoval nedávno v domácím utkání proti Slovácku.

První utkání odehrají sešívaní už ve čtvrtek 22. října v izraelské Beerševě proti místnímu Hapoelu. Kompletní rozpis skupinových utkání ZDE.

Brankáři: Ondřej Kolář, Přemysl Kovář, Jan Stejskal
Obránci: Jan Bořil, Tomáš Holeš, David Hovorka, Ondřej Karafiát, Ondřej Kúdela, David Zima
Záložníci: Oscar Dorley, Ondřej Lingr, Tomáš Malínský, Lukáš Masopust, Peter Olayinka, Lukáš Provod, Nicolae Stanciu, Petr Ševčík, Ibrahim Benjamin Traoré
Útočníci: Jan Kuchta, Petar Musa, Abdallah Sima, Stanislav Tecl

Aktuálně

Ženy v derby s DONOREM na dresu

24. 3. 2023
Slávistické ženy vyhlíží nedělní derby. Do utkání proti odvěkému rivalovi nastoupí ve speciálních dresech na podporu spolku DONOR a nově také jako členky Asociace společenské odpovědnosti.

Etický kodex: Rozvíjíme hodnoty zakladatelů Slavie

24. 3. 2023
Slavia se v letošním roce hodlá ještě mnohem více soustředit na prohlubování své společenské odpovědnosti. V rámci nové strategie zveřejňuje klub znění svého etického kodexu, ve kterém se hráči i zaměstnanci zavazují hrát a chovat se v duchu zásady fair play.

Šéftrenér o změně v přípravkách: Být blíž více dětem

24. 3. 2023
Šéftrenér přípravek Kryštof Herold se rozpovídal o novém směru, kterým se vydávají přípravky akademie SK Slavia Praha.

Další články