Simon Deli se vrací do Edenu! | SK Slavia Praha
Více

Simon Deli se vrací do Edenu!

Simon Deli znovu navlékne sešívaný dres! Devětadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny přichází do Edenu na půlroční hostování z belgických Brugg.

Za rok a půl v Belgii si Simon Deli zahrál dvakrát Ligu mistrů, s Bruggami vyhrál titul a celkem nastoupil v modročerném do 60 zápasů. Po zranění Davida Hovorky vypomůže sešívaným do konce sezony.

Do Prahy přiletí v úterý, na dresu bude nosit číslo 4.

„Jako první možnost jsme uvažovali stáhnout někoho z hostování, ale ukázalo se, že to není možné. Hostování Simona do konce sezony bude dobré řešení pro obě strany, on sám navíc projevil velký zájem o návrat,“ těší příchod staronové posily Jindřicha Trpišovského.

Simon Deli přišel do Edenu v lednu 2015 a postupem času z něj vyrostl špičkový stoper a srdcař, který se při výročí 125 let klubu dostal do novodobé nejlepší jedenáctky Slavie.

Za červenobílé odehrál celkem 128 zápasů, které vedly ke dvěma titulům a doublu v sezoně 2018/19. V paměti fanoušků Slavie zůstaly také jeho famózní výkony v evropských pohárech. Simon Deli byl jeden z tahounů mužstva, které na jaře 2019 v Evropské lize vyřadilo belgický Genk a španělskou Sevillu.

Ve čtvrtfinálovém zápase proti Chelsea dokonce nastoupil s kapitánskou páskou. „Den, kdy jsem byl kapitánem Slavie, byl nejlepší moment mojí kariéry. Můj vztah k ní bych označil trochu jako milostný, jako hráč jsem tady ohromně vyrostl, Slavia ze mě udělala legendu. Chovám k ní obrovský respekt," vyprávěl Simon Deli v seriálu TOTÁLN! SEZONA.

Teď přišel čas napsat další kapitolu společného příběhu... 

Vítej zpátky, Simone!

Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články