15 slávistů v reprezentacích! První sraz pro Simu a Hromadu | SK Slavia Praha
Více

15 slávistů v reprezentacích! První sraz pro Simu a Hromadu

Hned patnáct slávistů bude reprezentovat své země v nadcházející reprezentační přestávce! První starty si může připsat David Zima, Abdallah Sima nebo Jakub Hromada.

Sedm slávistů se bude hlásit na srazu české reprezentace. Jan Bořil, Tomáš Holeš, Ondřej Kúdela, David Zima, Lukáš Masopust a Lukáš Provod budou Jaroslavu Šilhavému k dispozici pro zápasy kvalifikace mistrovství světa proti Estonsku, Belgii a Walesu. V reprezentaci je i Tomáš Malínský, který ze Slavie momentálně hostuje v Mladé Boleslavi. Nejlepší střelec FORTUNA:LIGY Jan Kuchta zůstal jen mezi náhradníky. David Zima, který v nominaci reprezentace figuroval už na podzim, si může připsat první start v hlavním výběru Česka. 

Nico Stanciu se s Rumunskem v kvalifikaci na mistrovství světa utká proti Severní Makedonii, Německu a Arménii. Júsufa čekají s bahrajnskou reprezentací duely proti Sýrii a Jordánsku.

Na reprezentační sraz odletěl i Oscar, s liberijskou reprezentací odehraje přátelské utkání v Saudské Arábii proti saudskému výběru do 23 let. Simona Deliho čeká s Pobřežím slonoviny dvojzápas kvalifikace na Pohár afrických národů proti Nigeru a Etiopii.

První reprezentační sraz čeká Abdallaha Simu a Jakuba Hromadu. Devatenáctiletého Senegalce čekají zápasy kvalifikace na Pohár afrických národů proti Kongu a Svazijsku. Slovensko s Jakubem Hromadou vyzve v kvalifikaci na Mistrovství světa Kypr, Maltu a Rusko.

Ondřej Lingr odletěl s lvíčaty do Lublaně, kde ho čeká skupinová fáze mistrovství Evropy do 21 let. Česká jednadvacítka se utká postupně s Itálií, domácím Slovinskem a Španělskem. EURO do 21 let čeká i Petara Musu, ve skupině se Chorvaté utkají proti Portugalsku, Švýcarsku a Anglii.

Aktuálně

Posila do defenzivních řad, Alika Isis Keene

9. 8. 2022
Z maďarského ETO FC přichází další letní posila Slavie, Alika Isis Keene! Osmadvacetiletá fotbalistka je posilou do defenzivních řad mistryň!

Směr Athény: Slávisté odlétají na odvetu 3. předkola UECL

9. 8. 2022
Ve čtvrtek v Athénách sešívaní podruhé vyzvou řecký Panathinaikos, v sázce bude postup do play off o základní skupinu Evropské konferenční ligy. Před úterním podvečerním odletem o utkání promluvili asistent trenéra Zdeněk Houštecký a záložník Christ Tiéhi.

Posila žen z Neapole! Švédka Sejde Abrahamsson

9. 8. 2022
Dvacetičtyřletá švédská obránkyně Sejde Abrahamsson, která přichází z italské Neapole je novou posilou slávistických mistryň.

Další články