Význam toho, co jsme dokázali, nám dojde až později | SK Slavia Praha
Více

Význam toho, co jsme dokázali, nám dojde až později

Tomáš Holeš svými výkony významně přispěl ke kompletaci mistrovského hattricku, zápas proti Plzni navíc otevřel první trefou. ​„Mohli jsme si to jenom užít, my ale chtěli za každou cenu vyhrát,“ říkal po utkání reprezentační záložník, který se Slavií získal svůj druhý titul.

Už před zápasem jste věděli, že jste mistři, přesto jste i díky vaší trefě porazili Plzeň vysoko 5:1. Popište nám svoje mistrovské pocity…
„Věděli jsme to a mohli jsme jít do zápasu bez zbytečného tlaku, mohli jsme si to jenom užít. My jsme ale chtěli za každou cenu zvítězit a hned od začátku jsme si pro to šli. Dali jsme rychlý gól, nakonec z toho byla výhra 5:1 s Plzní. Je to nádhera.“

Slavia získala unikátní mistrovský hattrick po 79 letech. Uvědomujete si už teď, jakou významnou historickou kapitolu klubu nyní píšete?
„Význam toho, co jsme dokázali, nám asi dojde až později. Teď žijeme přítomností, rok po roce jdeme za naším cílem a zatím se nám to daří. Je to něco neskutečného, když ještě vezmeme v potaz to, jak se nám dařilo v Evropě. Tři tituly jsou fantazie. Jsem za celý tým ohromně šťastný.“

Už nyní je tato sezona skvělá – titul, čtvrtfinále Evropské ligy. Jak těžké pro vás teď bude se soustředit na to, co vás ještě čeká?
„Teď si to užijeme, ale hned další den se dáme zase do práce. Čeká nás náročný zápas, derby se Spartou. Je úplně jedno, v jakém budeme rozpoložení. Jedeme to tam zvládnout.“

Aktuálně

O výkonu Ichy s Juráskem i zranění Ewertona

7. 8. 2022
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Zlínem nejen o výkonu Slavie, ale i ostrých zákrocích, zranění, udělených kartách nebo výkonech Marka Ichy a Eduarda Santose.

Oslava, jak má být! Pro nás výborný týden

7. 8. 2022
David Jurásek oslavil své nedělní narozeniny dvěma góly do sítě Zlína (4:1), získal trofej pro hráče utkání a pomohl Slavii k prvním bodům v letošním ročníku FORTUNA:LIGY. O všem mluvil v pozápasovém rozhovoru i na tiskové konferenci.

Nebát se, hrát! Gól a přihrávka? Cítím se úžasně

7. 8. 2022
První soutěžní zápas za Slavii, v nejvyšší české fotbalové soutěži rovněž. A Marek Icha ho orámoval gólem a asistencí! „Jde to hrozně rychle všechno, ale užívám si to,“ smál se po utkání se Zlínem.

Další články