V sobotu od 17:00 s Českými Budějovicemi | SK Slavia Praha
Více

V sobotu od 17:00 s Českými Budějovicemi

Sešívaní odehrají v sobotu od 17:00 poslední utkání mistrovské sezony proti Českým Budějovicím.

Utkání s Budějovicemi sezonu otevřelo a v sobotu ji také uzavře. V první kole končícího ročníku si slávisté poradili s týmem z jižních Čech výhrou 6:0 na jejich hřišti. Budějovice už na konci sezony o nic nehrají, záchranu si s přehledem a několikabodovým náskokem už zajistily, na evropské poháry jim naopak schází spoustu bodů. Momentálně se nacházejí na dvanáctém místě.

Sešívaní mají jedinečnou příležitost dokončit sezony bez jediné prohry. „Bude to poslední zápas sezony, ale my pořád musíme myslet na to, že to je ligové utkání. Hrajeme s nepříjemným soupeřem, který hraje dobře proti silným týmům a je hodně aktivní. Čeká nás náročný soupeř. Jsme krok od toho dokončit sezonu bez porážky, což je svým způsobem velké unikum. Ten poslední krok bývá nejtěžší, takže musíme být koncentrovaní, obezřetní. Na druhou stranu máme s poslední zápasem v sezoně zkušenost, dvakrát za sebou to bylo derby a koncentrace na zápas byla podobná,“ říká trenér Jindřich Trpišovský 

Motivaci vyhrát ligu bez prohry má i Mick van Buren. „Samozřejmě chceme být neporažení celou sezonu, takže máme velkou motivaci. I soupeř ale bude hodně namotivovaný, protože někteří jejich hráči tolik nehráli a budou se chtít ukázat. Určitě to bude zábavný zápas,“ říká osmadvacetiletý ofenzivní hráč.

Slavia nechala po náročné sezoně odpočívat hráče z reprezentací. „Musíme se vyrovnat s absencemi, schází deset hráčů základního kádru, ale na druhou stranu je to ligové utkání a musíme být připraveni stejně jako v těch třiatřiceti předešlých případech,“ říká o absencích kouč sešívaných.

Van Buren v Budějovicích strávil podzimní část sezony na hostování, tým tedy dobře zná. „Myslím, že celkově mají velmi dobrý tým. Hrají útočný fotbal podobně jako my. Vepředu mají například Mršiće nebo mého kamaráda Marka Alvira. V obraně hraje hodně talentovaný Maksym Talovierov. Musíme být připravení a pak zápas určitě můžeme vyhrát,“ dodává van Buren.

Preview si můžete pustit také ve formě podcastu na SpotifyGoogle Podcast nebo Apple Podcast.

Aktuálně

Hovory z Edenu: Rozhovor s Jaroslavem Tvrdíkem

22. 9. 2022
Ve čtvrtek odpoledne mluvil Jaroslav Tvrdík v rozhovoru z Edenu o tématech okolo klubu.

Hráči na hostování: van Burenův gól k výhře nestačil, Kinský se činil v derby

22. 9. 2022
Jak s v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Sešívaný gólostroj: Překonání rekordu české ligy

22. 9. 2022
Slávisté během prvních osmi kol nastříleli jednatřicet branek a překonali tak rekord samostatné české historie. Předchozí rekord nejvíce vstřelených gólů za prvních osm ligových kol držela od roku 2020 taky Slavia s 26 brankami.

Další články