V sobotu od 17:00 s Českými Budějovicemi | SK Slavia Praha
Více

V sobotu od 17:00 s Českými Budějovicemi

Sešívaní odehrají v sobotu od 17:00 poslední utkání mistrovské sezony proti Českým Budějovicím.

Utkání s Budějovicemi sezonu otevřelo a v sobotu ji také uzavře. V první kole končícího ročníku si slávisté poradili s týmem z jižních Čech výhrou 6:0 na jejich hřišti. Budějovice už na konci sezony o nic nehrají, záchranu si s přehledem a několikabodovým náskokem už zajistily, na evropské poháry jim naopak schází spoustu bodů. Momentálně se nacházejí na dvanáctém místě.

Sešívaní mají jedinečnou příležitost dokončit sezony bez jediné prohry. „Bude to poslední zápas sezony, ale my pořád musíme myslet na to, že to je ligové utkání. Hrajeme s nepříjemným soupeřem, který hraje dobře proti silným týmům a je hodně aktivní. Čeká nás náročný soupeř. Jsme krok od toho dokončit sezonu bez porážky, což je svým způsobem velké unikum. Ten poslední krok bývá nejtěžší, takže musíme být koncentrovaní, obezřetní. Na druhou stranu máme s poslední zápasem v sezoně zkušenost, dvakrát za sebou to bylo derby a koncentrace na zápas byla podobná,“ říká trenér Jindřich Trpišovský 

Motivaci vyhrát ligu bez prohry má i Mick van Buren. „Samozřejmě chceme být neporažení celou sezonu, takže máme velkou motivaci. I soupeř ale bude hodně namotivovaný, protože někteří jejich hráči tolik nehráli a budou se chtít ukázat. Určitě to bude zábavný zápas,“ říká osmadvacetiletý ofenzivní hráč.

Slavia nechala po náročné sezoně odpočívat hráče z reprezentací. „Musíme se vyrovnat s absencemi, schází deset hráčů základního kádru, ale na druhou stranu je to ligové utkání a musíme být připraveni stejně jako v těch třiatřiceti předešlých případech,“ říká o absencích kouč sešívaných.

Van Buren v Budějovicích strávil podzimní část sezony na hostování, tým tedy dobře zná. „Myslím, že celkově mají velmi dobrý tým. Hrají útočný fotbal podobně jako my. Vepředu mají například Mršiće nebo mého kamaráda Marka Alvira. V obraně hraje hodně talentovaný Maksym Talovierov. Musíme být připravení a pak zápas určitě můžeme vyhrát,“ dodává van Buren.

Preview si můžete pustit také ve formě podcastu na SpotifyGoogle Podcast nebo Apple Podcast.

Aktuálně

Jurečka jako Bican! Jak se stal králem střelců?

3. 6. 2023
Václav Jurečka prožil fenomenální závěr ligy. Před nadstavbou ztrácel na nejlepšího střelce 11 branek, po pěti zápasech ale mohl slavit, protože nasázel 12 gólů a vystřílel si korunu pro krále střelců.

Fotbal i program světového formátu. Eden oslaví 15 let

3. 6. 2023
Finále prestižního mezinárodního turnaje nejlepších mládežnických akademií, premiérové derby kategorie U15 na hlavním stadionu, koncertní show známého rapera Majka Spirita, i nahlédnutí do míst, kde se na zápasy připravují hráči našeho A-týmu. To vše a mnohem víc vás čeká na akci Eden žije! Přijďte společně s námi příští sobotu oslavit 15 let našeho domova. Vstupné? Zdarma!

Dorostence čeká derby víkend

2. 6. 2023
V sobotu 3. a v neděli 4. června proběhnou derby všech dorosteneckých kategorií. Dvě se odehrají doma, na Xaverově, a ke dvěma mládežníci vycestují na Strahov.

Další články