Máme nový, omlazený tým. Věřím, že kluci výkonnostně porostou | SK Slavia Praha
Více

Máme nový, omlazený tým. Věřím, že kluci výkonnostně porostou

Blíží se první kolo ČFL skupiny A, ve kterém sešívaná rezerva narazí na pražskou Admiru. Po náročné přípravě s několika zápasy se kádr pro novou sezonu ustálil.

„Máme tým, který je hodně nový, omlazený. Věřím tomu, že kluci výkonnostně porostou a budeme hrát hezký fotbal," říká hlavní trenér slávistické rezervy Marek Jarolím.

Do Slavie přichází z Japonska záložník Shoya Atsuta. Atsuta nastupoval v žákovských kategoriích za Duklu Praha, ze které se v roce 2019 vrátil do Japonska. Nyní, po návratu z Japonska, se připojil k sešívanému B-týmu. „Je to křídlo, ročník 2004, takže je hodně mladý. Je to perspektivní hráč, momentálně to určitě nebude o tom, že na něm bude stát hra. Shoya by se měl pohybovat mezi B-týmem a kategorií U19, kde se bude postupně zabudovávat do našeho systému," říká Marek Jarolím.

„Dalším hráčem v řešení je Michalis Voriazidis, který je z Řecka, kde už dospělý fotbal hrál, a je to také ročník 2004. Je na něm vidět, že zkušenosti z dospělého fotbalu má, a proto je pro něj i snazší adaptace. Věřím, že až se vyřídí veškeré formality, bude přínosem,“ těší se na novou posilu Marek Jarolím.

Kádr B-týmu pro sezonu 2021/2022

Brankáři: Jan Sirotník, Jakub Surovčík, Christian Fülöp
Obránci: Michal Švec, Michal Šmíd, Alexandr Bárta, Karel Hrubeš, Albert Labík, František Matys, David Štětka, Kryštof Obadal
Záložníci: Jakub Kopáček, Matouš Nikl, Shoya Atsuta, Štěpán Beran, João Felipe, Tomáš Hájek, Filip Šimeček, Martin Šubert, Jakub Vorel, Jakub Zeronik, Martin Douděra
Útočníci: Filip Horský, Adam Toula

Odchody z týmu:

Michal Kubáň – Hostouň (přestup)
Adam Vlasák – Hostouň (přestup)
Lukáš Hroník – Vyšehrad (hostování)
Michal Hošek – Vlašim (hostování)
Jonáš Kneifel – Vlašim (hostování)
Tomáš Rigo – Vlašim (hostování)
Jakub Křišťan – Vlašim (hostování)
Denis Alijagič – Vlašim (hostování)
Denis Višinský – Vlašim (hostování)
Filip Prebsl – Vlašim (hostování)
Matyáš Vágner – Vlašim (hostování)

Rozpis utkání B-týmu naleznete zde.

Aktuálně

O výkonu Ichy s Juráskem i zranění Ewertona

7. 8. 2022
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Zlínem nejen o výkonu Slavie, ale i ostrých zákrocích, zranění, udělených kartách nebo výkonech Marka Ichy a Eduarda Santose.

Oslava, jak má být! Pro nás výborný týden

7. 8. 2022
David Jurásek oslavil své nedělní narozeniny dvěma góly do sítě Zlína (4:1), získal trofej pro hráče utkání a pomohl Slavii k prvním bodům v letošním ročníku FORTUNA:LIGY. O všem mluvil v pozápasovém rozhovoru i na tiskové konferenci.

Nebát se, hrát! Gól a přihrávka? Cítím se úžasně

7. 8. 2022
První soutěžní zápas za Slavii, v nejvyšší české fotbalové soutěži rovněž. A Marek Icha ho orámoval gólem a asistencí! „Jde to hrozně rychle všechno, ale užívám si to,“ smál se po utkání se Zlínem.

Další články