V neděli od 16:00 venku proti Budějovicím | SK Slavia Praha
Více

V neděli od 16:00 venku proti Budějovicím

Po čtvrteční prohře na půdě izraelských mistrů se slávisté utkají v dalším venkovním utkání, tentokrát v neděli od 16:00 vyzvou České Budějovice.

V pátek dlouhý přelet z Izraele do Prahy, v sobotu odjezd do Českých Budějovic, v neděli další ligový zápas. Sešívané čeká tři dny po prohře s Maccabi Haifa souboj s domácím Dynamem.

„V pátek v podvečer jsme dorazili, takže je na programu regenerace. V sobotu máme video přípravu, předzápasový trénink a odjezd do Budějovic. Musíme zjistit aktuální stav hráčů, kteří zůstali v Praze. Uvidíme, kdo bude schopný s námi absolvovat alespoň část nedělního zápasu,“ objasňuje program trenér Jindřich Trpišovský.

„Já jsem naskočil jen do druhého poločasu, takže jsem po zápase ještě dotrénovával, protože v pátek nebyla možnost tréninku. Dlouho jsme letěli a vrátili jsme to pozdě. Kluci, co hráli větší část utkání, měli regeneraci a výklus. V sobotu máme předzápasový trénink a hned po něm odjezd do Budějovic,“ říká o nabitém programu záložník Daniel Samek.

Českým Budějovicím patří v tabulce FORTUNA:LIGY devátá příčka, z posledních tři zápasů ale dokázaly vytěžit sedm bodů.

„Oproti začátku sezony se zlepšili výsledkově i herně. Po letních změnách si mužstvo sedlo, navíc se jim v útoku rozehrál Bassey, který jim hodně pomáhá. Je to pracovitý a hodně technický tým s nebezpečnými standardními situacemi. Je to vyvážené mužstvo se zkušenými hráči. Bude to náročný zápas po všech stránkách, Dynamo je doma silné a umí dobře napadat. Umí podržet balón, vzadu mají konstruktivní hráče,“ odhaluje silné stránky soupeře Jindřich Trpišovský.

„Těžké to bude, každý venkovní zápas je těžký. Budějovice se teď zvedli. Musíme zvítězit, protože po porážce s Haifou potřebujeme zlepšit náladu v týmu a získat tři body do tabulky,“ říká Daniel Samek.

V kádru Dynama hostuje Mick van Buren, který ale do vzájemného duelu nezasáhne. Na jihu Čech se ale čtyřnásobnému mistru ligy se Slavií daří, dvakrát skóroval a přidal stejný počet asistencí.

„Setkání s Mickem bude fajn, protože Mick je dobrý kluk. Jsem rád, že se mu tam daří, že nastupuje. Když tu byl, tak jsem se s ním skoro nejvíc bavil. Mám ho rád a doufám, že se potkáme,“ vyhlíží setkání s kamarádem Daniel Samek.

Čtvrteční zápas Evropské konferenční ligy vynechalo několik opor, které v Edenu doléčovaly zranění.

„Petr Ševčík a Lukáš Masopust už trénovali a je reálné, že s námi odcestují. U zbytku by to bylo spíše příjemné překvapení,“ uzavírá Jindřich Trpišovský.

Zápas na Střeleckém ostrově začíná v neděli v 16:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV sport. Další zajímavé informace nejen pro fanoušky cestující do Budějovic samozřejmě naleznete na našich klubových kanálech.

Aktuálně

​Konečně! Přesně jsem věděl, co chci udělat

12. 8. 2022
Václav Jurečka v nastaveném čase definitivně ukončil drama v Athénách a svým druhým gólem od svého letního příchodu přispěl k postupu do play off Evropské konferenční ligy.

V sobotu od 10:15 čeká B-tým derby

12. 8. 2022
Třetí kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odehraje slávistický B-tým v sobotu od 10:15. Po třech letech vyzve v domácím prostředí na Xaverově rezervu Sparty Praha. Zápas odvysílá živě ČT 3.

O postupu, výkonu Mandouse i souboji s Rakówem

11. 8. 2022
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po remíze na Panathinaikosu o pocitech z postupu, problémech v ofenzivě, skvělé kulise i výhledu do dvojzápasu s Rakówem.

Další články