Podzim bez ztráty bodu | SK Slavia Praha
Více

Podzim bez ztráty bodu

Fotbalistky Slavie vedou po konci podzimu tabulku bez ztráty bodu a slaví postup do čtvrtfinále poháru FAČR. Jedinou kaňkou úspěšné půl sezony je vyřazení před postupem do skupinové fáze Ligy mistryň se silným Arsenalem Londýn.

Sešívané fotbalistky si podzim vyloženě užily, z dvanácti zápasu ani jednou neklopýtly, nastřílely 52 branek a ligovou tabulku vedou s tříbodovým náskokem nad rivalem ze Sparty. Jediné podzimní derby vyhrály 1:0, kdy vítězství slávistek zařídila svojí branou nejlepší střelkyně týmu Tereza Szewieczková „Podzimní část se nám v lize podařila skvěle a bez ztráty bodu. V každém zápase jsme se dokázaly střelecky prosadit, nebo otočit nepříznivý stav zápasu v naše vítězství. Doufám, že se nám uzdraví zraněné hráčky, aby náš tým byl kompletní a my tak byly ještě silnější. Jaro bude o mnoho náročnější, ale my budeme připravené“ zhodnotila podzim úspěšná střelkyně 17 podzimních branek.

Svoje svěřenkyně může chválit i trenér Michal Kolomazník „Co se bodového zisku týče, vyšel nám podzim na maximum, a za to je třeba holkám poděkovat. V některých utkáních nám chyběla herní kvalita, či přesnější zakončení, na druhou stranu jsme z dvanácti zápasu obdržely pouze dvě branky, což svědčí o naší síle. Mrzí mě vyražení v Lize mistryň s Arsenalem, kde jsme se opět přesvědčili, na jaké úrovni hrají top týmy, přesto obě utkání i přes porážky hodnotím kladně.“

„Podzimní část hodnotím pozitivně. Podařilo se nám získat plný počet bodů v lize a postoupit do čtvrtfinále poháru FAČR. V Lize Mistryň nám byl bohužel nalosován silný Arsenal, který byl nad naše síly. Nyní si musíme dobře odpočinout, nabrat silu a 10.ledna se hlásit na přípravu do druhé a náročné poloviny sezony,“ těší se kapitánka týmu Diana Bartovičová. 

Aktuálně

V odvetě musí přijít mnohem lepší výkon. Fotbalově i soubojově

18. 8. 2022
Po porážce na půdě Rakówu Čenstochová mluvil trenér Jindřich Trpišovský o zaslouženém vítězství domácích, rozdílu v osobních soubojích, precizní defenzivě soupeře, návratu Srdjana Plavšiće i výhledu do odvety hrané příští týden v Edenu.

Návrat? Náročný. Šanci na postup máme

18. 8. 2022
Srdjan Plavšić nastoupil k soutěžnímu utkání poprvé v sezoně, proti Čenstochové střídal do hry po 40. minutách. Z pozice levého beka asistoval na vyrovnávací gól, mrzelo ho však zaváhání u druhé inkasované branky.

Druhý gól byl trestuhodný. Doma musíme být agresivnější

18. 8. 2022
Sešívaní prohráli v úvodním utkání play off Evropské konferenční ligy s Rakówem 1:2. Zápas hodnotil před novináři střelec jediné slávistické branky a kapitán týmu Tomáš Holeš.

Další články