Problém je v nás, prohlásil Radek Bejbl | SK Slavia Praha

Problém je v nás, prohlásil Radek Bejbl

Hodně sklesle se slávisté šourali po prohře s Ostravou do kabin. Utkání, ve kterém se chtěli odrazit vzhůru, jim vůbec nevyšlo. Navíc z posledních čtyř ligových duelů získali pouhé dva body. „Baník dobře kombinoval, u každého míče jsme byli pozdě,“ zlobil se záložník Martin Latka, který se na hřiště dostal ještě v první půli, kdy nahradil nevýrazného Tomáše Hrdličku.

Slavii se nedařilo zejména v prvním poločase, rychlé útoky sebevědomých hostů ji často přiváděly do úzkých. Pohroma přišla po půlhodině hry, kdy po rohu přesně hlavičkoval Zdeněk Pospěch. „Hráli jsme špatně, prohra je zasloužená, vůbec nám nevyšel vstup do zápasu,“ přidal se obránce Lukáš Došek. Červenobílí se složitě dostávali do zakončení a v útoku jim chyběl nápad, vyrovnání nakonec přišlo v pětačtyřicáté minutě z penalty, kterou proměnil Pavel Kuka.

Po přestávce nastalo zlepšení. „A když jsme si vytvářeli tlak, dostali jsme gól,“ krčil rameny Došek. Po dalším rohu se prosadil nejlepší střelec probíhajícího ligového ročníku Marek Heinz. „Honili jsme to pak na poslední chvíli,“ utrousil obránce. Vyrovnání ale jeho spoluhráči nedohonili, a tak Baník mohl slavit první vítězství na Slavii po dlouhých jedenácti letech!

Že zápas proti Ostravě nebude procházkou růžovým sadem, věděli však slávisté dlouho. „Baník je ve formě, to nás nepřekvapilo. Problém je v nás,“ prohlásil zkušený zadák Radek Bejbl. „Mám pocit, že nejsme úplně koncentrovaní na fotbal, musíme se nad tím zamyslet, aby naše výkony šly zase nahoru,“ burcuje.