Alexander Bah přestupuje do Benfiky Lisabon | SK Slavia Praha
Více

Alexander Bah přestupuje do Benfiky Lisabon

Dánský univerzál Alexander Bah po veleúspěšném roce a půl v sešívaném dresu opouští Slavii a odchází do portugalské Benfiky Lisabon. Alexi, díky za všechno a hodně štěstí!

Nejlepší obránce letošní sezony FORTUNA:LIGY přišel do Edenu 5. ledna 2021 z dánského SönderjyskE. Během jara naskočil v lize do 17 zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku a na další tři přihrál. Pomohl sešívaným k získání třetího titulu za sebou a také k výhře v domácím poháru. V Evropské lize naskočil do všech utkání vyřazovací fáze proti Leicesteru, Rangers i Arsenalu a přispěl Slavii k postupu do čtvrtfinále.

V uplynulém ročníku byl opět stabilním členem základní jedenáctky. V lize odehrál dvacet šest utkání, během kterých dal tři branky a přidal také devět asistencí. Obsadil tak třetí místo v počtu gólových přihrávek, jeho pasy do gólových zakončení mu v březnu vynesly ocenění Přihraj:Král asistencí a v anketě LFA vyhrál ocenění Obránce sezony. V anketě Cizinec sezony pak skončil druhý za plzeňským Jean-Davidem Beauguelem.

V Evropské konferenční lize pomohl sešívaným dvěma góly a třemi asistencemi k postupu do třetího evropského čtvrtfinále během čtyř sezon. Ze Slavie také třikrát nakoukl do dánské reprezentace.

„Skončili jsme v domácí soutěži druzí, to teď cítím nejvíc. Jsem ale s velkou částí své sezony spokojený. Od doby, co jsem přišel, jsem se hodně posunul. Z toho jsem šťastný. Budu hodně vzpomínat na evropské zápasy. Podruhé za dva roky, co jsem ve Slavii, jsme došli do čtvrtfinále evropské soutěže. Vyřadili jsme silné týmy, hráli kvalitní zápasy. A samostatnou kapitolou byli fanoušci... Když jsem přišel, nemohli na stadion. Tahle sezona byla skrz jejich podporu fantastická, fanoušci byli pokaždé výborní. Chci je pochválit, bylo to úžasné a moc jsem si to užíval,“ řekl Alexander Bah po sezoně.

Další kroky dánského univerzála povedou do Portugalska. Benfica Lisabon v této sezoně skončila v lize na třetím místě a v příštím ročníku si zahraje kvalifikaci o Ligu mistrů, kterou dvakrát vyhrála v šedesátých letech. Titul v portugalské lize oslavila Benfica naposledy před třemi lety, celkem zvítězila šestatřicetkrát. Vítězství v domácím poháru vyhrála šestadvacetkrát.

V novém působišti se Bah potká s Petarem Musou, který do Benfiky zamířil z Boavisty.

Alexandru Bahovi děkujeme za úspěšné působení v našem klubu a přejeme mu v jeho novém působišti hodně štěstí.

Aktuálně

Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému

8. 12. 2022
Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Vánoční besídka pro děti i dospělé v Edenu

8. 12. 2022
Slavia společně s Odborem přátel pořádá Vánoční besídku pro děti i dospělé v prostorách stadionu Slavie a slávistického muzea.

Na produktivitě pracujeme. Bude to o prvním gólu

7. 12. 2022
Slávistky čeká ve čtvrtek od 21:00 venkovní utkání na půdě rakouského St. Pöltenu. Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistryň vyhlíží trenér Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová.

Další články