Slávisté podruhé odcestovali do Rakouska | SK Slavia Praha
Více

Slávisté podruhé odcestovali do Rakouska

Sešívaní v neděli opět zamířili do rakouského Aigenu, kde je čeká poslední fáze přípravy před startem nové sezony.

Druhé soustředění proběhne v Aigenu od neděle 26. června do neděle 10. července. V nominaci figuruje 34 jmen, nechybí hráči, kteří si během prvního kempu plnili reprezentační povinnosti ve svých národních týmech. Lukáš Provod se k týmu připojí v průběhu soustředění poté, co v Německu podstoupí další fázi rehabilitace.

Hráči, kteří na druhém soustředění oproti prvnímu chybí, by měli zamířit v úvodu týdne do klubů první nebo druhé ligy na hostování. Na přípravný kemp s týmem odjeli mladíci Marek Icha s Matějem Juráskem, kteří v uplynulé sezoně úspěšně hostovali ve Vlašimi, a Moses Usor s Danielem Šmigou, kteří na jaře zářili v B-týmu Slavie.

Červenobílí v Rakousku odehrají také tři přípravná utkání. První z nich je naplánováno na středu 29. června proti úřadujícímu mistru řecké ligy Olympiakosu Pireus. Druhým soupeřem sešívaných bude 5. července Rapid Bukurešť, devátý celek uplynulého ročníku rumunské Ligy 1. Poslední den kempu, 10. července, absolvují sešívaní generálku před 2. předkolem Evropské konferenční ligy proti třetímu týmu uplynulé sezony maďarské ligy Puskas FC. Všechny informace pro fanoušky k přátelským zápasům naleznete zde.

Slávisté do nové sezony vstoupí druhým předkolem Evropské konferenční ligy, které Slavii čeká 21. července, odveta o týden později. První kolo FORTUNA:LIGY proběhne během posledního červencového týdne.

Aktuálně

​Konečně! Přesně jsem věděl, co chci udělat

12. 8. 2022
Václav Jurečka v nastaveném čase definitivně ukončil drama v Athénách a svým druhým gólem od svého letního příchodu přispěl k postupu do play off Evropské konferenční ligy.

V sobotu od 10:15 čeká B-tým derby

12. 8. 2022
Třetí kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odehraje slávistický B-tým v sobotu od 10:15. Po třech letech vyzve v domácím prostředí na Xaverově rezervu Sparty Praha. Zápas odvysílá živě ČT 3.

O postupu, výkonu Mandouse i souboji s Rakówem

11. 8. 2022
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po remíze na Panathinaikosu o pocitech z postupu, problémech v ofenzivě, skvělé kulise i výhledu do dvojzápasu s Rakówem.

Další články