Do Slavie se vrací odchovanec Matěj Valenta | SK Slavia Praha
Více

Do Slavie se vrací odchovanec Matěj Valenta

Do Slavie přichází dvaadvacetiletý záložník Matěj Valenta. Odchovanec sešívaných, který naposledy působil v Českých Budějovicích, v Edenu podepsal smlouvu do června 2026.

Slavia využila u mládežnického reprezentanta klauzuli o zpětném odkupu, Valenta také díky statusu odchovance rozšíří soupisku červenobílých pro evropské poháry o jedno místo.

„Matěj udělal v poslední sezoně obrovský posun. Jsme moc rádi, že máme v týmu velkého slávistu, kterému navíc v aklimatizaci pomůže znalost prostředí i trenérů, kteří jeho potenciál ještě rozvinou. Držíme Matějovi palce,” říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek

„Splnil se mi sen, chtěl jsem se vždycky vrátit, slávista jsem odmala. Pořád tomu ale nemůžu úplně uvěřit. Tvrdě jsem pracoval, aby se mi to podařilo. Že se tak stane už po dvou letech je skvělé, tak rychle jsem to nečekal, asi nikdo. Dvě sezony v Budějovicích mi daly do života i kariéry hrozně moc, chci jim za to poděkovat. Teď se těším, co mě čeká tady, chci vyhrávat trofeje a tituly,“ říká Matěj Valenta.

„Zájem vyjádřilo více předních českých klubů, ale Matěj jednoznačně preferoval návrat do Slavie. Je rád, že se vrátil tam, kde vyrostl. Věřím, ze bude ve Slavii úspěšný a vyroste v důležitou postavu klubu," dodává Jiří Müller z agentury ESAM, která hráče zastupuje.

Valenta působil ve Slavii od přípravky, v sezoně 2018/2019 si připsal za první tým sešívaných dva starty. Debutoval 25. srpna 2018 proti Teplicím, při výhře 3:0 odehrál osm minut. Další minuty zapsal 26. září při vítězství 2:0 v domácím poháru na hřišti Ústí nad Labem.

Právě do severočeského klubu pak zamířil na hostování, dres Ústí nad Labem navlékal dvě sezony a ve druhé nejvyšší soutěži odehrál 36 zápasů. Před zahájením ročníku 2020/21 přestoupil do Českých Budějovic s klauzulí o zpětném odkupu.

Za Dynamo nastoupil během dvou posledních sezony do 40 utkání a stal se důležitým členem základní jedenáctky. 20. dubna 2021 oslavil při remíze 2:2 s Olomoucí i svůj premiérový zásah ve FORTUNA:LIZE, další branku přidal 27. listopadu proti Slovácku, při vítězství 3:2 bral i jednu asistenci.

181 centimetrů vysoký záložník prošel reprezentačními výběry do 18 i 19 let, 25. března 2022 byl u důležité výhry národního týmu v kvalifikaci o Euro proti Albánii.

Aktuálně

Hovory z Edenu: Rozhovor s Jaroslavem Tvrdíkem

22. 9. 2022
Ve čtvrtek odpoledne mluvil Jaroslav Tvrdík v rozhovoru z Edenu o tématech okolo klubu.

Hráči na hostování: van Burenův gól k výhře nestačil, Kinský se činil v derby

22. 9. 2022
Jak s v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Sešívaný gólostroj: Překonání rekordu české ligy

22. 9. 2022
Slávisté během prvních osmi kol nastříleli jednatřicet branek a překonali tak rekord samostatné české historie. Předchozí rekord nejvíce vstřelených gólů za prvních osm ligových kol držela od roku 2020 taky Slavia s 26 brankami.

Další články