Tomáš Vlček míří na hostování do Pardubic, Jan Matoušek pokračuje v Liberci | SK Slavia Praha
Více

Tomáš Vlček míří na hostování do Pardubic, Jan Matoušek pokračuje v Liberci

Střední obránce Tomáš Vlček, který s prvním týmem Slavie absolvoval kondiční soustředění v rakouském Aigenu, si poprvé v kariéře vyzkouší nejvyšší soutěž! Po dobu dvou let bude hostovat v Pardubicích. Další rok na hostování v Liberci pak čeká útočníka Jana Matouška.

Tomáš Vlček jako kapitán dovedl dorostenecké celky Slavie U17 a U19 k titulu v sezonách 2017/18 a 2018/19. Na svém kontě má i jeden soutěžní start za „áčko“, zasáhl do pohárového utkání v MOL Cupu. Na začátku dubna 2019 odehrál 24 minut při čtvrtfinálové výhře 5:0 nad Karvinou.

Hostoval v Ústí nad Labem, poslední dva roky pak na Vysočině, kde v jihlavském dresu odehrál přes 60 utkání.

„Každý tým mi dal něco, nabral jsem zkušenosti, které se ve druhé lize sbírají dobře. Je to těžká soubojová soutěž. Já si toho obrovsky vážím a děkuji Jihlavě, že jsem dostal šanci odehrát takovou porci utkání. Budu se teď snažit posouvat pořád dál,“ hlásil v Aigenu jednadvacetiletý stoper.

Podařilo se, příští dvě sezony bude hájit barvy Pardubic, jedenáctého celku uplynulé sezony FORTUNA:LIGY. V případě potřeby si ale sešívaní budou moci mladého obránce stáhnout zpět dříve.

Na hostování stráví další rok i ofenzivní univerzál Jan Matoušek, který bude v následující sezoně oblékat barvy Liberce, které hájil už v uplynulých dvou sezonách.

Oběma hráčům držíme palce, ať se jim na hostování daří!

Aktuálně

ONLINE: Od 16:30 venku proti Liberci

2. 12. 2022
Slávistky odehrají od 16:30 poslední ligový zápas podzimu! V dohrávce 9.kola 1.ligy žen vyzvou na venkovní půdě Slovan Liberec. Jakou sestavu posílá do utkání trenér Karel Piták?

Slavia přivádí posily nejen na trávník

1. 12. 2022
Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Starší žáci ovládli turnaj v Kutné Hoře. Kategorie U11 veze pohár z Plzně.

30. 11. 2022
Program mládežníků pomalu ale jistě přechází do zimního režimu. Od ligových soutěží si tedy sešívaní mohou odpočinout. Naopak přibývá turnajů, které se odehrávají na umělém povrchu nebo v hale. Během posledního listopadového víkendu získali pohár pro vítěze mladší i starší žáci. Kategorie U15 sehrála dvanáctibrankové utkání s ostravským Baníkem. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články