Tomáš Vlček míří na hostování do Pardubic, Jan Matoušek pokračuje v Liberci | SK Slavia Praha
Více

Tomáš Vlček míří na hostování do Pardubic, Jan Matoušek pokračuje v Liberci

Střední obránce Tomáš Vlček, který s prvním týmem Slavie absolvoval kondiční soustředění v rakouském Aigenu, si poprvé v kariéře vyzkouší nejvyšší soutěž! Po dobu dvou let bude hostovat v Pardubicích. Další rok na hostování v Liberci pak čeká útočníka Jana Matouška.

Tomáš Vlček jako kapitán dovedl dorostenecké celky Slavie U17 a U19 k titulu v sezonách 2017/18 a 2018/19. Na svém kontě má i jeden soutěžní start za „áčko“, zasáhl do pohárového utkání v MOL Cupu. Na začátku dubna 2019 odehrál 24 minut při čtvrtfinálové výhře 5:0 nad Karvinou.

Hostoval v Ústí nad Labem, poslední dva roky pak na Vysočině, kde v jihlavském dresu odehrál přes 60 utkání.

„Každý tým mi dal něco, nabral jsem zkušenosti, které se ve druhé lize sbírají dobře. Je to těžká soubojová soutěž. Já si toho obrovsky vážím a děkuji Jihlavě, že jsem dostal šanci odehrát takovou porci utkání. Budu se teď snažit posouvat pořád dál,“ hlásil v Aigenu jednadvacetiletý stoper.

Podařilo se, příští dvě sezony bude hájit barvy Pardubic, jedenáctého celku uplynulé sezony FORTUNA:LIGY. V případě potřeby si ale sešívaní budou moci mladého obránce stáhnout zpět dříve.

Na hostování stráví další rok i ofenzivní univerzál Jan Matoušek, který bude v následující sezoně oblékat barvy Liberce, které hájil už v uplynulých dvou sezonách.

Oběma hráčům držíme palce, ať se jim na hostování daří!

Aktuálně

Totální podcast s Milanem Škodou

30. 9. 2023
Kanonýr, kapitán, legenda a nově také spoluhráč a mentor mladých ve slávistickém B-týmu. Jak se cítí zpět v červenobílé? Jaká byla jeho cesta do klubu ligových kanonýrů? Nebo jaký vztah mají k fotbalu jeho dva synové? To vše a mnohem víc v Totálním podcastu s Milanem Škodou.

Slavia dětským domovům a 2x45 minut

30. 9. 2023
Září bylo v CSR věnováno nejmladším a k bezpočtu aktivit se přidal i start nového projektu „Slavia dětským domovům“. Iniciativa, která má za cíl zapojit dětské domovy napříč celou Českou republikou, je realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Terezy Maxové.

B-tým: Milan Škoda zařídil obrat na Motorletu

30. 9. 2023
V 9. kole se B-tým utkal s dalším pražským soupeřem - Motorletem. Domácí šli brzy do vedení, béčko ale dokázalo skóre utkání otočit díky dvěma proměněným penaltám Milana Škody.

Další články