Oslabená Slavia vyloupila Stínadla! | SK Slavia Praha

Oslabená Slavia vyloupila Stínadla!

Slávistům se v desátém ligovém kole podařilo téměř nemožné. V první půli je stíhala jedna rána za druhou, s vypětím zastavovali teplické výpady, přišli o vyloučeného Milana Zachariáše a zraněného gólmana Matúše Kozáčika. Hodinu v oslabení a šance Severočechů však obětavým výkonem v obraně přestáli a rozhodli o svém vítězství, jedinou branku zaznamenal z ojedinělého protiútoku Karel Piták.

Do sestavy hostů se vrátil uzdravený Adam Petrouš, po delší době usedl alespoň na lavičku středopolař Patrik Gedeon, který se zotavuje po zranění kolene.

„V první půli jsme museli ustát dvě zlomové situace. Poté jsme rychle vyčerpali dvě střídání,“ řekl kouč Miroslav Beránek, který vedle náhradního gólmana Radka Černého poslal ještě v první půli na hřiště za Martina Lukeše jmenovce Latku. Matúš Kozáčik musel po střetu s Benčíkem odstoupit, bolestivý šrám si vyžádal dvanáct stehů na hlavě.

„O přestávce jsme zdůrazňovali náš remízový zápas na Letné proti oslabené Spartě a také vítězství Teplic, které v deseti porazily Liberec,“ pokračoval Beránek. „Semkli jsme se a zodpovědně bránili,“ ocenil své svěřence. „Samozřejmě jsme se nevyhnuli šancím soupeře. Některé situace jsme ustáli i se štěstím,“ uvědomuje si trenér. „Ale za velkou vůli přišla odměna. Zvítězili jsme, věřím, že to bude výzva do další práce. Dnes jsme se znovu přesvědčili, že fotbal má mnoho podob,“ uvedl Beránek, který pochválil brankáře Radka Černého. „Kdyby to šlo, v současné době bych postavil Černého i Kozáčika. Radek vypadal v tréninku velmi dobře.“

Kouč domácích František Straka, jehož tým si připsal první porážku v sezóně, nesl neúspěch těžce. „Fotbal nemá logiku, prohrál lepší mančaft,“ kroutil hlavou. „Ať jsme hráli proti deseti nebo jedenácti, přitlačili jsme protivníka před bránu a vypracovali si pět tutovek. Musím mužstvo pochválit, bohužel jsme selhali v koncovce. Ale z cesty, kterou jsme nastolili, nebudeme uhýbat, i když jsme podlehli,“ prohlásil.