Bican Cup už tento víkend na Xaverově | SK Slavia Praha
Více

Bican Cup už tento víkend na Xaverově

V sobotu na Xaverově startuje už 39. ročník mezinárodního mládežnického turnaje Bican Cup. Na turnaji se představí týmy z Čech, Moravy, střední Evropy ale i Chorvatska. Stejně jako v minulém ročníku, Bican Cup pomáhá Leontince i letos.

Už tento víkend 6. – 7. srpna se na Xaverově uskuteční mezinárodní tradiční mládežnický turnaj pro kategorii U15, pořádaný akademií SK Slavia Praha, Bican Cup.

Letos už 39. ročník přivítá týmy z Čech, Moravy, střední Evropy, ale také z Chorvatska. Všechny týmy v průběhu dvou dnů odehrají pět utkání po dvakrát dvaceti minutách. Finále a slavnostní vyhlášení výsledků je na programu v neděli od 15:00.

Skupina A: SK Slavia Praha, MŠK Žilina, NK Lokomotiva Zagreb, Puskás Akadémia FC
Skupina B: AC Sparta Praha, FC Baník Ostrava, Hertha BSC, KKS Lech Poznaň

Všechny zápasy hrané hřišti číslo jedna budete moci sledovat živě na YouTube tvslavia.

Rozpis utkání:

9:00 SK Slavia Praha - MŠK Žilina HŘIŠTĚ 1
9:00 NK Lokomotiva Zagreb - Puskás Akadémia FC HŘIŠTĚ 2
10:00 AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava HŘIŠTĚ 1
10:00 Hertha BSC - KKS Lech Poznań HŘIŠTĚ 2
11:00 SK Slavia Praha - NK Lokomotiva Zagreb HŘIŠTĚ 1
11:00 MŠK Žilina - Puskás Akadémia FC HŘIŠTĚ 2
13:00 AC Sparta Praha - Hertha BSC HŘIŠTĚ 1
13:00 FC Baník Ostrava - KKS Lech Poznań HŘIŠTĚ 2
14:00 Puskás Akadémia FC - SK Slavia Praha HŘIŠTĚ 1
14:00 MŠK Žilina - NK Lokomotiva Zagreb HŘIŠTĚ 2
15:00 KKS Lech Poznań - AC Sparta Praha HŘIŠTĚ 1
15:00 FC Baník Ostrava - Hertha BSC HŘIŠTĚ 2
Neděle 07.08.2022
10:00 Malé semifinále 4.A - 3.B HŘIŠTĚ 1
10:00 Malé semifinále 4.B - 3.A HŘIŠTĚ 2
11:00 Semifinále 2.A - 1.B HŘIŠTĚ 1
11:00 Semifinále 2.B - 1.A HŘIŠTĚ 2
13:00 Zápas o 7. místo HŘIŠTĚ 2
13:00 Zápas o 5. místo HŘIŠTĚ 1
14:00 Zápas o 3. místo HŘIŠTĚ 2
14:00 FINÁLE HŘIŠTĚ 1
15:00 Vyhlášení výsledků

Jako se tomu stalo už v minulém ročníku, tak i v tom letošním bude turnaj Bican Cup pomáhat nadaci Leontinka, se kterou dlouhodobě mládežnická akademie spolupracuje.

O partnerství akademie SK Slavia Praha s Nadací Leontinka

Partnerství s Nadací Leontinka tvá už čtyři roky. Vzniklo v roce 2019, kdy v rámci mládežnické Ligy mistrů mládežnická akademie finančně podpořila projekt pro nevidomé sportovce. V následujících letech si všechny mládežnické kategorie mohli vyzkoušet fotbalový trénink poslepu společně s těmi nejlepšími nevidomými fotbalisty v České republice. Fotbalovému klubu AVOY MU Brno slávistická akademie poskytla klubové tréninkové a zápasové vybavení a při jejich soustředění se nevidomým fotbalistům věnoval jeden z kondičních trenérů akademie. Jednou za čas se mládežnická akademie SK Slavia Praha snaží svým hráčům zprostředkovat nevšední zkušenost. Nadace Leontinka a její projekty na podporu nevidomých sportovců jsou pro toto ideálním partnerem. V letošním roce Slavia plánuje pozvat sportovně založené nevidomé na vybraný zápas A-týmu. Hráči z mládežnické akademie se pak každého nevidomého ujmou a přímo na stadionu mu během zápasu poskytnou komentář děje na hřišti.

„Věříme, že tato akce bude zážitek nejen pro nevidomé, ale i cenná zkušenost pro naše hráče. Těmito drobnými akcemi chceme naplňovat vlastní ambici vychovávat hráče nejen po fotbalové stránce, ale i po té osobnostní.“ doplňuje sportovní psycholog akademie Martin Macháček.

Jak pomůže Bican Cup 2022?

V letošním roce přispějí Nadaci Leontinka všechny zúčastněné týmy turnaje Bican Cup prostřednictvím startovného. Vedení mládežnické akademie SK Slavia Praha se rozhodlo věnovat startovné od každého týmu (100 Euro na tým) právě na podporu Nadace Leontinka.


Aktuálně

Totální podcast s Milanem Škodou

30. 9. 2023
Kanonýr, kapitán, legenda a nově také spoluhráč a mentor mladých ve slávistickém B-týmu. Jak se cítí zpět v červenobílé? Jaká byla jeho cesta do klubu ligových kanonýrů? Nebo jaký vztah mají k fotbalu jeho dva synové? To vše a mnohem víc v Totálním podcastu s Milanem Škodou.

Slavia dětským domovům a 2x45 minut

30. 9. 2023
Září bylo v CSR věnováno nejmladším a k bezpočtu aktivit se přidal i start nového projektu „Slavia dětským domovům“. Iniciativa, která má za cíl zapojit dětské domovy napříč celou Českou republikou, je realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Terezy Maxové.

B-tým: Milan Škoda zařídil obrat na Motorletu

30. 9. 2023
V 9. kole se B-tým utkal s dalším pražským soupeřem - Motorletem. Domácí šli brzy do vedení, béčko ale dokázalo skóre utkání otočit díky dvěma proměněným penaltám Milana Škody.

Další články