V neděli od 16:00 venku proti Jablonci | SK Slavia Praha
Více

V neděli od 16:00 venku proti Jablonci

Po postupu přes Panathinaikos se slávisté vrací do FORTUNA:LIGY, v neděli od 16:00 odehrají venkovní zápas proti Jablonci.

Tři dny po dramatické postupové bitvě v Athénách se slávisti vrátí na ligové trávníky. V neděli od 16:00 vyzvou domácí Jablonec. Severočeši dvě odehraná kola přetavili v zisk jednoho bodu.

„Viděli jsme oba jejich zápasy, v Athénách jsme na to měli prostor. Proběhlo tam hodně změn včetně realizačního týmu. S obměnou týmu máme taky zkušenost, tým se mění za pochodu a čas moc není. Může to být dobrý zápas, v Jablonci bude po dlouhé době terén, který bude vyhovovat rychlé hře,“ avizuje asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Sešívaní půjdou do zápasu s jistotou účasti v play off o Konferenční ligu. S Panathinaikosem uhráli ve frenetické atmosféře Apostolos Nikolaidis Stadium remízu 1:1. Posledním soupeřem v kvalifikaci bude polský Raków.

„Zápas s Panathinaikosem byl jeden z nejtěžších. Atmosféra byla skvělá, od diváků šel velký tlak. Dodávali hráčům motivaci, bylo to pro nás velmi náročné,“ vzpomíná Oscar na zápas v Athénách.

S přepínáním mezi evropským jevištěm a domácí ligovou scénou mají slávisti bohaté zkušenosti. Letní posily ale takový režim zažívají poprvé.

„Noví hráči jako třeba David Douděra jsou dobře fyzicky připravení, neměl by v tom být problém. Zkušenější kluci jim pomáhají na hřišti i v kabině a myslím, že si to začíná dobře sedat,“ těší Jaroslava Köstla.

„Když se podíváme na začátek sezóny, je to vždy složité. Mezi soutěžemi nelze dělat rozdíly, musíme jít do každého zápasu se stejnou mentalitou a vyhrát – to je náš cíl,“ hlásí levý bek sešívaných.

V Athénách se s týmem připravoval i Yira Sor, do utkání ale nezasáhl.

„Yira má bolestivý problém, je to hodně o jeho pocitech. Hraje se o dny nebo hodiny, v současné chvíli je těžké něco predikovat. Věříme, že se k nám co nejdříve připojí, protože je to atypický hráč na ligu i evropské zápasy, moc nám pomáhá. Věříme, že bude brzy k dispozici,“ uzavírá asistent trenéra.

Zápas v Jablonci začíná v neděli v 16:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Další informace nejen pro fanoušky cestující na utkání naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, držte nám palce!

Aktuálně

Předvánoční prodej vstupenek na první jarní zápas

9. 12. 2022
První ligový zápas jarní části FORTUNA:LIGY odehrajeme ve Fortuna Areně s Jabloncem 29. ledna 2023 a vstupenky budou v exkluzivním volném prodeji od pondělí 12. prosince.

Konečně to tam spadlo. Remízu bereme

8. 12. 2022
Premiérový bod v rámci základní skupiny Ligy mistryň hodnotili po remíze 1:1 s rakouským St. Pöltenem Karel Piták a Diana Bartovičová.

Premiérový bod v Lize mistryň vystřelila Růžičková

8. 12. 2022
St. Pölten slávistky výrazně přestřílel, skvělá Lukášová i s trochou potřebného štěstí ale udržela pro sešívané premiérový bod v základní skupině Ligy mistryň za remízu 1:1.

Další články