Usor a Matěj Jurásek po výhře: Drama až do konce! | SK Slavia Praha
Více

Usor a Matěj Jurásek po výhře: Drama až do konce!

Vybojované tři body a vítězství 3:2 na hřišti Jablonce hodnotili po konci duelu Moses Usor, který se premiérově trefil ve FORTUNA:LIZE, a také Matěj Jurásek. Osmnáctiletý záložník se v základní sestavě Slavie představil bez tří měsíců po dvou letech.

Nigerijský mladík se poprvé mezi střelce nejvyšší české fotbalové soutěže zapsal v 8. minutě. Nádherné ráně z volného přímého kopu předcházela červená karta pro pravého obránce Jablonce Surzyna, který rukou zastavil bleskový kontr sešívaných.

„Mám z toho velkou radost. Přišlo to po pár minutách zápasu. Rád dávám góly, jsem střelec. Chtěl jsem kopat ten přímý kop a trefil jsem se. Jsem moc šťastný,“ popsal svůj zásah Moses Usor, který první soutěžní trefu v sešívaném oslavil doma proti Panathinaikosu v rámci 3. předkola Evropské konferenční ligy.

Usor, který si první místo v prvním týmu vydobyl skvělými výkony při přípravných duelech a soustředěních v Aigenu, popsal i chvíli před povedenou exekucí standardky. „Střílet byl můj jasný cíl. Někdo mi říkal, ať přihrávám, ale opáčil jsem, že to musím zkusit! A vyšlo to,“ usmíval se po utkání.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského na Střelnici dvakrát vedli rozdílem dvou gólů, Severočeši ale trefami Polidara a Chramosty sahali po vyrovnání. Nejblíž mu byl v nastaveném čase Kratochvíl, dalekonosná rána přeletěla vyběhnutého Aleše Mandouse a snesla se těsně vedle levé gólmanovy tyče.

„Příliš jsme se uspokojili a neproměňovali šance. Soupeř pak vstřelil branku, což nás trochu zneklidnilo. Jablonec hrál skvěle, i když šel hned od začátku do deseti. Místo toho, abychom to dohráli, udělali jsme ze zápasu drama až do konce,“ zamyslel se nad průběhem dramatického duelu Matěj Jurásek.

„Myslím si, že mi pomohl kus štěstí. Od začátku se mi nedařila hra jeden na jednoho, takže jsem se to snažil řešit centry. Do příště musím zlepšit fyzičku a orientaci na hřišti,“ popsal Jurásek.
„Řekl bych, že spokojení budeme asi tak na osmdesát procent. Bylo to hodně těžké utkání, ale naštěstí jsme vstřelili tři branky a máme tři body,“ uzavřel Usor.

Aktuálně

O výkonu soupeře, řešení brejků i ztrátě středu hřiště

4. 2. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře na nově otevřeném stadionu Pardubic o vysokém napadání a výkonu domácích, neproměňování šancí, brzkém střídání, červené Aihama Ousoua, sektoru hostů i situaci okolo Christose Zafeira.

Cenné a vydřené tři body. Stadion? Klobouk dolů

4. 2. 2023
Důležitým zákrokem za stavu 1:0 pomohl Ondřej Kolář k výhře nad Pardubicemi (2:0). Byl vyhlášen mužem utkání a prozradil nejen dojmy z nového pardubického stadionu.

Jurečka s Olayinkou vystřelili výhru v Pardubicích

4. 2. 2023
Sešívaní v rámci 18. kola FORTUNA:LIGY porazili na venkovní půdě Pardubice 2:0 a potvrdili tak první pozici v tabulce. O góly se postarali Václav Jurečka a Peter Olayinka.

Další články