Miroslav Beránek odchází k mládežnickým reprezentacím | SK Slavia Praha
Více

Miroslav Beránek odchází k mládežnickým reprezentacím

Šéftrenér dorosteneckých kategorií Miroslav Beránek odchází pracovat pro FAČR k reprezentačním výběrům. Beránek opouští Slavii po pěti letech. Děkujeme za všechnu práci, kterou jste pro náš klub vykonal, trenére!

Bývalý hráč, trenér A-týmu a šéftrenér dorosteneckých kategorií Miroslav Beránek odchází ze Slavie. Po pěti letech, které strávil jako šéftrenér dorostů, odchází pracovat pro FAČR na pozici šéftrenéra mládežnických reprezentací.

„Z hlediska týmových úspěchů už ničeho víc dosáhnout ani nešlo. Ale co mě těší víc je to, že slávističtí hráči jsou základem všech dorosteneckých reprezentací. V budoucnu z mé nové pozice budu i dohlížet na to, aby v národních týmech dobře reprezentovali jak naši zemi, tak vlastně i Slavii,“ říká o nové výzvě Miroslav Beránek.

„Míra odvedl pro Slavii spoustu práce. Byl velmi aktivní ve skautingu nových hráčů, měl opravdu velký přesah ze své funkce a Slavií žil. Myslím si, že se od něj všichni spoustu naučili. Za celou mládežnickou akademii bych mu chtěl za jeho dlouhodobou práci pro Slavii poděkovat a popřát hodně štěstí u reprezentací,“ říká manažer mládežnické akademie Petr Hurych.

Miroslav Beránek působil ve Slavii jako hráč v letech 1984 – 1989. Po ukončení své aktivní kariéry trénoval Slavii nejprve jako asistent trenéra A-týmu a po roce se přesunul na pozici hlavního kouče. Slavii vedl v letech 1993 až 1995 a v tomto období přišla do klubu řada hráčů, kteří utvořili základ mužstva v mistrovské sezoně 1995/96.

Druhé trenérské angažmá v Edenu bylo pro Beránka nejúspěšnější. V ročníku 2001/02 získal se Slavií vítězství v domácím poháru a tým se prezentoval líbivým fotbalem na evropské scéně, postup do vytoužené Ligy mistrů se ale nepodařil. Na lavičce sešívaných byl do roku 2003. Naposledy vedl A-tým v sezoně 2014 – 2015, kdy vystřídal na pozici hlavního trenéra Alexe Pastoora. Od roku 2017 pak ve Slavii působil na pozici šéftrenéra dorosteneckých kategorií.

Pod trenérem Beránkem, coby šéftrenérem, vyrostla spousta hráčů z mládežnické akademie. Mimo jiné mu prošli rukama Daniel Samek, Matěj Jurásek nebo bratři Pudilové. Ve Slavii se ale podílel na výchově daleko většího počtu talentů. Po jeho odchodu dorostenecké kategorie budou spadat přímo pod šéftrenéra mládeže Tomáše Heidenreicha.

Trenérovi Beránkovi děkujeme a přejeme mnoho štěstí a úspěchu v novém angažmá u mládežnických reprezentací!Aktuálně

Totální podcast s Milanem Škodou

30. 9. 2023
Kanonýr, kapitán, legenda a nově také spoluhráč a mentor mladých ve slávistickém B-týmu. Jak se cítí zpět v červenobílé? Jaká byla jeho cesta do klubu ligových kanonýrů? Nebo jaký vztah mají k fotbalu jeho dva synové? To vše a mnohem víc v Totálním podcastu s Milanem Škodou.

Slavia dětským domovům a 2x45 minut

30. 9. 2023
Září bylo v CSR věnováno nejmladším a k bezpočtu aktivit se přidal i start nového projektu „Slavia dětským domovům“. Iniciativa, která má za cíl zapojit dětské domovy napříč celou Českou republikou, je realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Terezy Maxové.

B-tým: Milan Škoda zařídil obrat na Motorletu

30. 9. 2023
V 9. kole se B-tým utkal s dalším pražským soupeřem - Motorletem. Domácí šli brzy do vedení, béčko ale dokázalo skóre utkání otočit díky dvěma proměněným penaltám Milana Škody.

Další články