Příprava v Edenu: Slavia porazila Pardubice | SK Slavia Praha

Příprava v Edenu: Slavia porazila Pardubice

V úterním přípravném zápase porazila Slavia druholigové Pardubice 2:0. Skóre otevřel deset minut před koncem Tomáš Hrdlička, v nastaveném čase zvyšoval uzdravený Matěj Krajčík, který nastoupil za A-mužstvo poprvé od března, kdy si poranil koleno. Celých devadesát minut absolvoval i Patrik Gedeon. V obraně si odbyl premiéru za A-tým dorostenec Michal Švec, kapitán reprezentace do sedmnácti let.

V první šanci se v úvodu ocitli hosté, po nezdařeném odkopu Radka Bejbla střílel těsně vedle Pavlík. Slávisté kontrovali vzápětí, střelu Adauta, kterému nahrával Martin Lukeš, ale zastavil gólman. Krátce nato poslal Lukeš míč z přímého kopu o kousek nad. Po čtvrthodině neuspěl před Černým osamocený Peteřík. Slavia zahrozila rychlým protiútokem, ale Gedeon dva metry před bránou centr Adauta do sítě neusměrnil. Pak se dlouhé minuty nic nedělo, domácí byli sice aktivnější, šance si však nevytvářeli, naopak mohli inkasovat, Bosák pálil ve 34. minutě po standardní situaci nad. V pardubické šestnáctce bylo rušno sedm minut před přestávkou, Adautovu nepovedenou střelu Kaufman málem srazil za záda vlastního brankáře.

Ve druhém dějství se do útoku vysunul Martin Lukeš a na pravém kraji zálohy se objevil střídající Matěj Krajčík. Právě Lukeš mohl v 53. strhnout vedení na naši stranu, jeho dělovku z úhlu Šimon vyrazil s obtížemi. Stejný hráč „namazal“ ve vápně Krajčíkovi. Slovenský středopolař ale jen nastřelil Šimáčka. Jinak však vázla souhra a červenobílí se před branku hostů příliš nedostávali. Trest mohl přijít v 67. minutě – Pazdera stíhaný Švecem ale sám před Černým nezamířil přesně. Góly padaly až v závěru utkání. V 79. zužitkoval Tomáš Hrdlička přihrávku Martina Lukeše a z úhlu překonal Šimona netradičně pravou nohou. Slávisté pak přidali a odměnou jim byla druhá trefa, kterou se štěstím zaznamenal Matěj Krajčík, těsně před koncem centroval do vápna a chybující brankář spadl s míčem za čáru.

„Zápas splnil očekávání – nastoupili uzdravení Patrik Gedeon a Matěj Krajčík plus fotbalisté, co nehrají pravidelně. Zkusili jsme talentovaného Švece, který nezklamal. A nikdo se nezranil,“ uvedl trenér Pavel Trávník, který vede tým v nepřítomnosti Miroslava Beránka, asistenta u reprezentace. „Chtěli jsme ale víc využívat křídelních prostorů, a to se nedařilo, jak jsme si představovali,“ mrzelo ho.

Slavia - Pardubice 2:0 (0:0)
Branky: 79. Hrdlička, 90. Krajčík
Sestava Slavie: Černý - L. Došek, Švec, Bejbl (46. Müller), Hrdlička - Lukeš, Dostálek, Gedeon, Kalivoda (61. Kratochvíl) - Adauto (46. Krajčík), T. Došek