Ševčík a Masopust v nominaci české reprezentace | SK Slavia Praha
Více

Ševčík a Masopust v nominaci české reprezentace

Petr Ševčík a Lukáš Masopust jsou v nominaci českého národního výběru pro dvě utkání Ligy národů. Ivan Schranz byl povolán do slovenské reprezentace. Ve výběru lvíčat pro baráž o ME je pět slávistů.

Reprezentaci čeká na konci září dvojzápas Ligy národů UEFA. V sobotu 24. září se od 20:45 utká ve Fortuna Areně s Portugalskem. V úterý 27. září od 20:45 odehraje zápas se Švýcarskem v St. Gallen. Mezi náhradníky v nominaci jsou i Stanislav Tecl, Aleš Mandous, David Douděra, Tomáš Holeš, Ondřej Lingr, Lukáš Provod a Václav Jurečka.

Česko je zatím se čtyřmi body na třetím místě skupiny 2 za Španělskem a Portugalskem. Pokud si po dvou posledních zápasech udrží svůj jednobodový náskok nad Švýcarskem, zůstane v elitní lize A i pro další Ligu národů.

Česko U21

Reprezentaci do jednadvaceti let čeká dvojutkání baráže o kvalifikaci na mistrovství Evropy 2023 proti Islandu. Ke lvíčatům byli ze slávistů nominováni Antonín Kinský, David Jurásek, Tomáš Vlček, Matěj Valenta a Daniel Fila.

Slovensko

Na zápasy slovenské reprezentace v Lize národů proti Ázerbajdžánu a Bělorusku byl povolán Ivan Schranz. Jako náhradník je v nominaci i Jakub Hromada.

Aktuálně

O návratu van Burena, čepici dolů i norské posile

29. 1. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Jabloncem v prvním kole jarní části FORTUNA:LIGY o zlepšeném výkonu v druhé půli, návratu Micka van Burena, smeknutí čepice před Davidem Juráskem, formě Matěje Juráska, nové posile Christosi Zafeirisovi i možném nasazení Igoha Ogbua a Petra Hronka.

Fanoušci? Měl jsem husí kůži, přivítání bylo fantastické

29. 1. 2023
Mick van Buren se se začátkem jara vrátil z hostování zpět do Slavie. Do hry proti Jablonci naskočil v průběhu druhé půle a během šesti minut se postaral o gól a asistenci, čímž výrazně přispěl k výhře 5:1.

Výhra s Jabloncem, posun na první místo v tabulce

29. 1. 2023
Jarní start ligového fotbalu, návrat gólového Micka van Burena a efektivita v druhé půli přinesla slávistům po výhře 5:1 nad Jabloncem první místo v tabulce. Hned dvakrát skóroval Matěj Jurásek.

Další články