Vážné zranění Ivana Schranze, chybět bude šest týdnů | SK Slavia Praha
Více

Vážné zranění Ivana Schranze, chybět bude šest týdnů

Ivan Schranz podstoupil v průběhu čtvrteční noci v Ústřední vojenské nemocnici CT vyšetření hlavy a krční páteře, které prokázalo vážné poranění. Slovenský reprezentant bude Slavii chybět minimálně šest týdnů. Ivanovi přejeme brzké uzdravení!

Ivan Schranz se nešťastně zranil v 80. minutě čtvrtečního zápasu základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Ballkani (3:2).V běžeckém souboji s Egzonem Sinanim padl na trávník a soupeř jej kolenem neúmyslně zasáhl do oblasti spánku.

Následně byl ze hřiště otřesený odnesen na nosítkách.

Bezprostředně po konci utkání se Schranz cítil dobře, v průběhu večera se ale jeho stav zhoršil stran bolesti hlavy. V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích se v nočních hodinách podrobil CT mozku a krční páteře s nálezem praskliny spánkové kosti, očnice, šestého krčního obratle a zakrvácení.

Schranz byl následně hospitalizován ne neurochirurgii, kde zůstává na pozorování. Předběžný odhad jeho absence zní minimálně šest týdnů. Do konce podzimní části už Slavii na hřišti nepomůže.

„Se Schranzíkem jsme si psali v noci, jeho stav se následně rapidně zhoršil. Poranění hlavy i krčního obratle je velké, situace na hřišti tak i vypadala. Je to pro nás i pro něj těžká zpráva. Přejeme mu všichni brzké uzdravení a doufáme, že ho brzy uvidíme mezi námi. V jeho léčbě budeme maximálně nápomocní,“ říká hlavní trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Aktuálně

Hovory z Edenu: Rozhovor s Jaroslavem Tvrdíkem

22. 9. 2022
Ve čtvrtek odpoledne mluvil Jaroslav Tvrdík v rozhovoru z Edenu o tématech okolo klubu.

Hráči na hostování: van Burenův gól k výhře nestačil, Kinský se činil v derby

22. 9. 2022
Jak s v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Sešívaný gólostroj: Překonání rekordu české ligy

22. 9. 2022
Slávisté během prvních osmi kol nastříleli jednatřicet branek a překonali tak rekord samostatné české historie. Předchozí rekord nejvíce vstřelených gólů za prvních osm ligových kol držela od roku 2020 taky Slavia s 26 brankami.

Další články