Slávisté v reprezentacích. Koho a kdy sledovat? | SK Slavia Praha
Více

Slávisté v reprezentacích. Koho a kdy sledovat?

Klubový fotbal se na dva týdny odmlčí, řada slávistů se ale představí v národních týmech. Pojďme se podívat, jaké hráče můžeme během reprezentační přestávky sledovat.

Česká republika

Trenér Jaroslav Šilhavý nominoval pro nadcházející zápasy Ligy národů trojici slávistů. Původní duo Lukáš Masopust - Petr Ševčík doplnil lídr tabulky ligových střelců Stanislav Tecl. Reprezentační výběr čeká nejprve domácí zápas proti Portugalsku, který se uskuteční v sobotu 24. 9. od 20:45 ve Fortuna Areně. Ke druhému utkání vycestuje červenobílý trojlístek do St Gallenu, kde 27. 9. od 20:45 narazí na aktuálně poslední tým skupiny Švýcarsko. Oba duely vysílá přímým přenosem ČT Sport. Mezi náhradníky figurují Aleš Mandous, David Douděra, Tomáš Holeš, Ondřej Lingr, Lukáš Provod a Václav Jurečka.

Lvíčata vyzvou v rámci baráže o EURO 2023 Island. První zápas je naplánován na 23. 9. od 18:00, odveta se hraje ve stejný čas o čtyři dny později v Českých Budějovicích. Z A-týmu sešívaných byli povoláni David Jurásek a Matěj Jurásek. Nominaci doplní také čtveřice hráčů, kteří ze Slavie hostují. Do dvojzápasu s Islandem bude připraven brankář Antonín Kinský (MFK Vyškov), stoper Tomáš Vlček (FK Pardubice), záložník Matěj Valenta (FC Slovan Liberec) a útočník Daniel Fila (FK Teplice).

Také reprezentaci U19 čekají boje o nadcházející Mistrovství Evropy. V nabitém programu změří svěřenci trenéra Bejbla síly s Andorrou (21. 9. 14:00), Švýcarskem (24. 9. 18:30) a Řeckem (27. 9. 18:30). Všechny zápasy se uskuteční v zemi helvétského kříže. Z mladých slávistů se můžeme těšit na Adama Dvořáka, Ondřeje Kričfalušiho, Alberta Labíka, Štěpána Berana, Adama Pudila, Matěje Zachovala a Daniela Šmigu. Mezi náhradníky figuruje brankář Tomáš Kolodziej a obránce David Beránek.

Švédsko

Velký soutěžní debut pro Aihama Ousoua! Kapitán švédské reprezentace U21 si za výkony ve Slavii vysloužil premiérovou pozvánku do seniorského národního týmu. Švédové odehrají v rámci skupiny B Ligy národů utkání proti Srbsku (24. 9. 20:45) a o tři dny později na domácí půdě proti Slovinsku (27. 9. 20:45).

Ukrajina

Obranu ukrajinského výběru vyztuží stoper Taras Kačaraba. Ukrajince čeká nejprve zápas se Skotskem (21. 9. 20:45), poté s Arménií (24. 9. 15:00) a na závěr znovu se Skotskem (27. 9. 20:45).

Libérie

Libérijský národní tým se bude moci znovu opřít o Oscara Dorleyho. Mužstvo v řadách se slávistickým univerzálem vyzve v rámci přátelských zápasů nejprve 25. 9. od 14:00 Niger a a následně 27. 9. od 14:00 Egypt.

Aktuálně

Totální podcast s Petrem Hurychem

9. 6. 2023
V šestém díle naší pravidelné podcastové série se tentokrát můžete těšit na manažera mládeže Petra Hurycha. S Michalem Půrem si povídal například o sešívané filozofii ve výchově hráčských talentů nebo fyzické i psychické připravenosti nastupujících generací sportovců.

Marjolen Wafula Nekesa - nejlepší střelkyně ligy!

9. 6. 2023
Keňská fotbalistka a útočnice Slavie Marjolen Wafula Nekesa oslavila s týmem svůj první mistrovský titul a ve své první sezoně v české nejvyšší soutěži žen nastřílela 14 branek a stala se nejlepší střelkyní ligy! Na druhém místě se umístila Tereza Kožárová.

Plán přípravy A-týmu: V Aigenu i souboj s Rakówem

8. 6. 2023
Přečtěte si v článku, jak bude vypadat letní příprava slávistů na novou sezonu a na koho v jejím rámci narazí.

Další články