Slávisté v reprezentacích. Koho a kdy sledovat? | SK Slavia Praha
Více

Slávisté v reprezentacích. Koho a kdy sledovat?

Klubový fotbal se na dva týdny odmlčí, řada slávistů se ale představí v národních týmech. Pojďme se podívat, jaké hráče můžeme během reprezentační přestávky sledovat.

Česká republika

Trenér Jaroslav Šilhavý nominoval pro nadcházející zápasy Ligy národů trojici slávistů. Původní duo Lukáš Masopust - Petr Ševčík doplnil lídr tabulky ligových střelců Stanislav Tecl. Reprezentační výběr čeká nejprve domácí zápas proti Portugalsku, který se uskuteční v sobotu 24. 9. od 20:45 ve Fortuna Areně. Ke druhému utkání vycestuje červenobílý trojlístek do St Gallenu, kde 27. 9. od 20:45 narazí na aktuálně poslední tým skupiny Švýcarsko. Oba duely vysílá přímým přenosem ČT Sport. Mezi náhradníky figurují Aleš Mandous, David Douděra, Tomáš Holeš, Ondřej Lingr, Lukáš Provod a Václav Jurečka.

Lvíčata vyzvou v rámci baráže o EURO 2023 Island. První zápas je naplánován na 23. 9. od 18:00, odveta se hraje ve stejný čas o čtyři dny později v Českých Budějovicích. Z A-týmu sešívaných byli povoláni David Jurásek a Matěj Jurásek. Nominaci doplní také čtveřice hráčů, kteří ze Slavie hostují. Do dvojzápasu s Islandem bude připraven brankář Antonín Kinský (MFK Vyškov), stoper Tomáš Vlček (FK Pardubice), záložník Matěj Valenta (FC Slovan Liberec) a útočník Daniel Fila (FK Teplice).

Také reprezentaci U19 čekají boje o nadcházející Mistrovství Evropy. V nabitém programu změří svěřenci trenéra Bejbla síly s Andorrou (21. 9. 14:00), Švýcarskem (24. 9. 18:30) a Řeckem (27. 9. 18:30). Všechny zápasy se uskuteční v zemi helvétského kříže. Z mladých slávistů se můžeme těšit na Adama Dvořáka, Ondřeje Kričfalušiho, Alberta Labíka, Štěpána Berana, Adama Pudila, Matěje Zachovala a Daniela Šmigu. Mezi náhradníky figuruje brankář Tomáš Kolodziej a obránce David Beránek.

Švédsko

Velký soutěžní debut pro Aihama Ousoua! Kapitán švédské reprezentace U21 si za výkony ve Slavii vysloužil premiérovou pozvánku do seniorského národního týmu. Švédové odehrají v rámci skupiny B Ligy národů utkání proti Srbsku (24. 9. 20:45) a o tři dny později na domácí půdě proti Slovinsku (27. 9. 20:45).

Ukrajina

Obranu ukrajinského výběru vyztuží stoper Taras Kačaraba. Ukrajince čeká nejprve zápas se Skotskem (21. 9. 20:45), poté s Arménií (24. 9. 15:00) a na závěr znovu se Skotskem (27. 9. 20:45).

Libérie

Libérijský národní tým se bude moci znovu opřít o Oscara Dorleyho. Mužstvo v řadách se slávistickým univerzálem vyzve v rámci přátelských zápasů nejprve 25. 9. od 14:00 Niger a a následně 27. 9. od 14:00 Egypt.

Aktuálně

Premier Cup už zítra v Měcholupech

27. 9. 2022
Už zítra proběhne v Horních Měcholupech mezinárodní turnaj pro kategorii U13 pořádaný mládežnickou akademií. Turnaje se zúčastní pět týmů.

Informace pro fanoušky do Kluže

27. 9. 2022
Čtvrtý zápas skupinové fáze Evroské konferenční ligy mezi Kluží a Slavií se odehraje 13. října od 18:45 středoevropského času v Kluži. V článku si přečtěte bližší informace ke vstupenkám a k výjezdu.

Odveta Ligy mistryň. Ve středu proti Valuru!

26. 9. 2022
Už ve středu, na státní svátek, hostí slávistky v odvetě Ligy mistryň na stadionu v Horních Počernicích islandský Valur. Vstupenky budou v prodeji na místě, permanentkáři jdou zdarma.

Další články