Žáci U12 vyhráli mezinárodní turnaj v Polsku | SK Slavia Praha
Více

Žáci U12 vyhráli mezinárodní turnaj v Polsku

Po triumfu U11 na Fair Play Cupu si přivezla pohár i kategorie U12. Konkrétně z mezinárodního turnaje ve Staré Lichni na kterém se představilo 42 týmů z Nizozemska, Anglie, Německa, České republiky, Chorvatska, Švédska, Maďarska, Ukrajiny, Slovenska, Rumunska, Polska, Irska, Litvy a Lotyšska.

Sobota

Vstup do turnaje byl pro mládežníky velmi pozitivní. Nad tradičním polským klubem z Lubinu zvítězili 3:1. Následující utkání proti Meszoly Budapešť už bylo o jeden gól těsnější, přesto si však tři body připsali opět sešívaní. V dalších dvou utkáních nastříleli slávisté dohromady jedenáct gólů. Nejdříve pomyslným kanárem přemohli litevský FC Šiauliai a poté se pětkrát rozvlnila síť v brance Gorniku Zabrze. Třetím zápasem v řadě s čistým kontem v zádech a další výhrou, tentokrát 2:0, měli žáci výborně nakročeno k postupu do další části turnaje. V posledním utkání základní skupiny však přišlo vystřízlivění. Warta Poznaň vyzrála na Slavii po jasném výsledku 0:3. I přesto, že se červenobílým podařilo postoupit do nedělní Champions League, prohra s Poznaní se bohužel započítávala i do nadstavby.

Skupinová utkání:
SK Slavia Praha - Zaglebie Lubin (POL) 3:1
SK Slavia Praha - Meszoly Budapešť (HUN) 2:1
SK Slavia Praha - FC Šiauliai (LIT) 6:0
SK Slavia Praha - Gornik Zabrze (POL) 5:0
SK Slavia Praha - Jedynka Reda (UKR) 2:0
SK Slavia Praha - Warta Poznaň (POL) 0:3

Hodnocení trenéra Davida Pilaře:
V sobotu jsme turnaj zahájili výhrou nad Zaglebií Lubin. To kluky hodně povzbudilo a pohodu z prvního zápasu si přenesli do dalších sobotních utkání. Měli jsme kvalitu jak při hře 1v1, tak i při výstavbě hry. Podařilo se nám vyhrát 5 zápasů a až poslední utkání nám bohužel nevyšlo. Přišla prohra, která se nám bohužel započítala do nedělní skupiny Champions League, kde postupovali jen první dva týmy. Nám se to však podařilo i přes zmíněnou prohru, což byl také náš cíl, a nakonec jsme postoupili z prvního místa

Neděle

Nový den a také noví soupeři pro mládežníky. Nadstavbovou skupinu pro nejlepší celky sobotních klání započali sešívaní proti známému soupeři z Rakówa, který měl Slavii co vracet. České síly však byly nad ty polské a po závěrečném hvizdu se zapsalo skóre 2:0. V dalším zápase proti Barca Academy Varšava vyšlo veškeré útočné snažení na prázdno, a to na obou stranách. Po bezbrankové remíze si tedy týmy rozdělili po bodu. I proti Jagiellonii Bělostok bylo gólových momentů po skromnu. Jeden, a nakonec rozhodující však našli ve svém arzenálu sešívaní a radovali se tak z těsné výhry 1:0. V posledním zápase Champions League čelila Slavii polská Cracovia. Pevná obrana a efektivní útok vyústil další důležité vítězství, které posunulo sešívané do finále celého turnaje. Na cestě za vytouženým pohárem čekal poslední soupeř, polský velkoklub Lech Poznaň. Hráči dobře věděli, co je v sázce a nepouštěli svého soupeře do mnoha šancí. Po dvaceti minutách základní hrací doby výsledek ukazoval na bezbrankových 0:0. Vítěz však může být jen jeden, a proto se šlo do penaltové loterie. Rozhodující se stala sedmá série. Brankář s červenou hvězdou na prsou vychytal pokutový kop a odstartoval tak mohutné oslavy sešívaných a bohužel také velké zklamání na straně soupeře. Už tak velkou radost slávistů ještě umocnilo vyhlašování individuálních výkonů, kdy si Nathaniel Odei odnesl cenu pro nejlepšího obránce turnaje.

Champions League:
SK Slavia Praha - Raków Čenstochová (POL) 2:0
SK Slavia Praha - Barca Academy Varšava (POL) 0:0
SK Slavia Praha - Jagiellonia Bělostok (POL) 1:0
SK Slavia Praha - Cracovia (POL) 2:0

Finále:
SK Slavia Praha - Lech Poznaň 0:0 (7:6 pen)

Hodnocení trenéra Davida Pilaře:
Nedělním klání v Champions League jsme začali hned zostra proti Rakówu Čenstochová výhrou 2:0. Chtěli jsme hrát aktivně, soupeři vnutit náš styl, což se nám podařilo. Ještě jsme k tomu navrch udrželi i čisté konto. To se klukům dařilo i v dalších zápasech. Postupně jsme hráli s Barca Academy Varšava, Jagiellonií Bělostok a Cracovií. Přičemž poslední zápas byl o přímý postup do finále celého turnaje. Ten kluci zvládli a šlo se na Lech Poznaň. Zápas byl hodně vyrovnaný a skončil remízou 0:0. Šlo se tedy rovnou do penaltového rozstřelu, kde rozhodla až sedmá série a chycený pokutový kop soupeře. Pak už následovala jen obrovská radost a emoce z vítězného turnaje. Všechny hráče bych chtěl moc pochválit za to, jak se prezentovali na turnaji, za předvedené výkony a vůbec i chování mimo turnaj, jako například při návštěvě místní baziliky.

Aktuálně

Jurečka jako Bican! Jak se stal králem střelců?

3. 6. 2023
Václav Jurečka prožil fenomenální závěr ligy. Před nadstavbou ztrácel na nejlepšího střelce 11 branek, po pěti zápasech ale mohl slavit, protože nasázel 12 gólů a vystřílel si korunu pro krále střelců.

Fotbal i program světového formátu. Eden oslaví 15 let

3. 6. 2023
Finále prestižního mezinárodního turnaje nejlepších mládežnických akademií, premiérové derby kategorie U15 na hlavním stadionu, koncertní show známého rapera Majka Spirita, i nahlédnutí do míst, kde se na zápasy připravují hráči našeho A-týmu. To vše a mnohem víc vás čeká na akci Eden žije! Přijďte společně s námi příští sobotu oslavit 15 let našeho domova. Vstupné? Zdarma!

Dorostence čeká derby víkend

2. 6. 2023
V sobotu 3. a v neděli 4. června proběhnou derby všech dorosteneckých kategorií. Dvě se odehrají doma, na Xaverově, a ke dvěma mládežníci vycestují na Strahov.

Další články