V neděli od 19:00 proti Liberci | SK Slavia Praha
Více

V neděli od 19:00 proti Liberci

Slávisty čeká v neděli od 19:00 ve Fortuna Areně souboj s Libercem. Před zápasem promluvil trenér Jindřich Trpišovský a obránce David Jurásek.

Klubový fotbal se vrací! Slávisté po dvoutýdenní přestávce přivítají v neděli doma Liberec. Severočechům patří v tabulce čtvrtá příčka, devět zápasů proměnili v zisk 14 bodů.

„Po dlouhé době jsme měli pauzu, ale už se zase moc těšíme. Hodně kluků odjelo do národních týmů, takže jsme udělali program uzpůsobený hráčům, kteří tady zůstali. Poslední zápas jsme hráli venku, v neděli se vracíme domů, takže se těšíme o to víc,“ říká před nedělním utkáním trenér Jindřich Trpišovský.

„Těším se hlavně na domácí atmosféru. Věřím, že fanoušci přijdou ve velkém počtu a poženou nás kupředu,“ dodává mládežnický reprezentant David Jurásek.

Pod Ještědem hostuje z Edenu šestice slávistů, proti Boleslavi čtyři z nich nastoupili v základní jedenáctce. Ve vzájemném utkání se ale vzhledem k dohodě o hostování nepředstaví.

„Sestava soupeře bude hádanka. Několik hráčů reprezentovalo v mládežnických kategoriích, někteří jsou zranění. Liberec často mění rozestavení podle toho, jestli hraje doma nebo venku. Herní schéma vychází také z typologie soupeře. Nebude to jednoduché, ale hrajeme doma, soustředíme se na sebe. Tým máme pohromadě teprve jeden den, zaměřujeme se na to, abychom si osvojili věci, které patří k našemu způsobu hry,“ hodnotí rozpoložení obou týmů trenér Trpišovský.


Během ligové pauzy si řada slávistů plnila reprezentační povinnosti, David Jurásek s výběrem do 21 let oslavil postup na Euro.

„Odveta dopadla dobře, hodně nám pomohl výsledek z venkovního zápasu. Byli jsme díky tomu víc v klidu, doma jsme to ubránili a postoupili. Máme z toho velikou radost. Taková věc se nestává každý den, atmosféra v kabině byla skvělá, hezky jsme to oslavili," vzpomíná na postupový dvojzápas opora Lvíčat.

„V reprezentačních utkáních jsme měli četné zastoupení, viděl jsem všechny zápasy. Je super, že se kluci z U21 dostali na Euro, českému fotbalu to velmi pomůže. Nebylo to nic jednoduchého, první zápas na umělé trávě dokázali otočit. Na druhém utkání jsme se byli podívat osobně, měli jsme tam hodně kluků, kteří jsou na hostování třeba právě v Liberci. Chtěli jsme o nich mít přehled. Zvládli to moc dobře, někteří podali zajímavé výkony. David Jurásek za mě patřil k nejlepším hráčům celého srazu. Lvíčatům chci k postupu pogratulovat, v jejich věku je tento turnaj velice důležitý," chválí výkony českých mládežníků trenér Trpišovský.

Trenérský tým nebude v neděli moci využít Eduarda Santose, který v Plzni obdržel červenou kartu. Od národního týmu s v průběhu srazu nuceně odpojil Lukáš Masopust.

„Lukáš dnes poprvé trénoval. Prodělal virózu, ale dnešním dnem se připojil k týmu a měl by být v pořádku," hodnotí zdravotní stav Lukáše Masopusta hlavní trenér Slavie.

Zápas proti Liberci začíná ve Fortuna Areně v neděli v 19:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Další informace nejen o koupi vstupenek naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, přijďte nás podpořit!

Aktuálně

​Unikátní slávistický kalendář právě v prodeji

9. 12. 2022
Při příležitosti výročí 130 let od založení našeho klubu jsme pro vás připravili unikátní slávistický kalendář na rok 2023. V prodeji od pátku 9. prosince ve fanshopu. Tak krásné Vánoce, slávisti!

Předvánoční prodej vstupenek na první jarní zápas

9. 12. 2022
První ligový zápas jarní části FORTUNA:LIGY odehrajeme ve Fortuna Areně s Jabloncem 29. ledna 2023 a vstupenky budou v exkluzivním volném prodeji od pondělí 12. prosince od 14:00.

Konečně to tam spadlo. Remízu bereme

8. 12. 2022
Premiérový bod v rámci základní skupiny Ligy mistryň hodnotili po remíze 1:1 s rakouským St. Pöltenem Karel Piták a Diana Bartovičová.

Další články