Výkony kluků by si zasloužily vítěznou odměnu | SK Slavia Praha

Výkony kluků by si zasloužily vítěznou odměnu

Porážku s Churdimí zhodnotili na tiskové konferenci trenér Marek Jarolím a obránce Albert Labík, který ve druhé minutě nastřelil tyč. Zatímco trenér hledal pozitiva, osmnáctiletého beka mrzely jeho neproměněné šance.

Trenér Marek Jarolím

Chrudimi jste doma podlehli těsně 0:1. Jak zápas hodnotíte?
„Ze zápasu jsem, do zhruba 65. minuty doky jsme měli síly, spokojený. Jsem na kluky pyšný, protože předvedli skvělý herní výkon, naprostou dominanci nad hodně těžkým týmem. Ukázali takový nejtěžší styl fotbalu, soupeře přehráli a snažili se tak vyhrát. Viděl jsem tam spoustu kvalitních výkonů. Jsem zničený jen z toho, že kluci nejsou odměnění body, protože by si to zasloužili. Co mě nejvíc mrzí a užírá je, že si po takovém zápasu nemůžeme zakřičet a mít radost nejen z výkonu, ale i z výhry, za kterou jsme šli. Za mě to byl fotbal s vysokými parametry z naší strany, bylo tam vidět spousta kvality.“

Jak se pracuje s mladými hráči? Skvělý výkon předvedl například David Planka, který v létě oslavil teprve sedmnácté narozeniny…
„Jsem nadšený, že tady můžeme něco takového tvořit. Vypadá to teď všelijak, bolestně, když to člověk porovnává podle tabulky a tak. Byly tam ale věci, které jsou pro nás obrovský příslib. Roste tady přicházející generace hráčů, která může obměnit český fotbal tím, že se budou i proti nejvyspělejším týmům prezentovat s nějakou kvalitou. Na to se snažíme cílit, někdy je to i na úkor nějakých ztrát, ale jinak to nejde. I když to bolí nás trenéry, bolí to kluky, tak je to nejlepší prostředí pro jejich vývoj. Je to radost, když takhle hrajeme a přehráváme soupeře. Jenom tomu chybí první gól, aby kluci nabrali ještě větší sebevědomí. Když půjdeme podle věku, tak je většina základní sestavy pod dvacet let. Předvést takový zápas si zaslouží velký respekt. Pro tým je náročné takové výkony opakovat, nemůže to dopadnout jinak, než že by pak přišly výsledky.“

Takže tabulku, ve které jste na předposledním místě, nesledujete?
„To neovlivníme, tabulka je taková, jaká je. Pro nás je priorita mít nějakou tvář, která ty kluky někam posune, tím jsme si i někdy sami nebezpeční. Chceme hrát a k tomu samozřejmě patří chyby. Když budeme hrát jednodušší fotbal, tak co z kluků vyroste? Vyrostou z nich průměrní hráči, půjdou někam do ligy, kde už nebudou mít tolik času se to učit. Vyhodnocujeme si, kdo třeba ty chyby dělá opakovaně, ale cesta je jednoznačně zvolená správně a musí se to pak i časem převrátit, že výkony zhodnotíme i výsledky. Hlavní je pro nás výkon a mít zvládnuté herní situace, aby kluci byli připravení hrát na vyšší úrovni fotbal, jak se má. Z toho nechceme slevit.“

Jak se zatím adaptuje letní posila Ebrima Singhateh?
„Maká, jsou tam fáze, kdy je hodně přínosný, hodně nebezpečný. U něj by s postupem času měla přijít i efektivita, aby dával góly a dostával se do šancí. Bude klíčové, aby tohle měl."

Obránce Albert Labík

Jak hodnotíte zápas s Chrudimí?
„Dobře jsme do toho vstoupili, celkově jsme měli docela dost šancí, ale i Chrudim měla chvíli, kdy hrozila ze standardek, tam nás podržel brankář Jan Sirotník. Pak jsme ještě na konci poločasu měli takový závar, celkově bych řekl, že v první půli jsme měli více šancí my. Druhá půle byla hodně vyrovnaná, více soubojová. Rozhodla pak standardní situace, kterou Chrudim proměnila. Pak už to bylo těžké, Chrudim je zkušená a pohlídala si to. Když jsme se ve druhé půli tlačili dopředu, tak už to tam nepadlo.“

Sám jste měl dvě velké šance. Co chybělo k tomu, aby nakonec míč skončil v síti?
„První šance byla po rohovém kopu, to jsem trefil tyč. Popravdě už jsem myslel, že to je gól, skoro jsem se chystal už běžet slavit do rohu. Před druhou šancí přišel skvělý centr od Pavla Behenského z postu stopera, možná jsem mohl do hlavičky dát více razance, chtěl jsem ji v první řadě umístit. Brankář mi to pak vytáhl, to byla škoda.“

V tabulce jste spadli na 15. místo. Sledujete pořadí v soutěži?
„Hlavně se soustředíme na naše výkony, my na tabulku moc nekoukáme. Trenér nás navádí hlavně ať hrajeme a prezentujeme se fotbalem, který chceme, to jsme proti Chrudimi plnili celkem dobře. Koukáme hlavně na naší hru, i když se to teď třeba dvakrát výsledkově nepovedlo, tak si myslím, že to herně nebylo špatné. Potřebujeme se více vyhrát ve druhé lize. Věřím, že jak herně, tak výsledkově to bude dobré.“