Ve čtvrtek v Edenu od 18:45 UECL proti Sivassporu | SK Slavia Praha
Více

Ve čtvrtek v Edenu od 18:45 UECL proti Sivassporu

O čtvrtečním posledním utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Sivassporu promluvili pro Slavia TV hlavní trenér Jindřich Trpišovský a stoper Taras Kačaraba.

Sešívaní proti Sivassporu, který má postup jistý, potřebují získat více bodů než Kluž v souběžně hraném utkání s Ballkani. Jen tak postoupí do jara. Při rovnosti bodů posune rumunského šampiona dál lepší bilance ze vzájemných střetnutí.

„Chceme podat lepší výkon, než který jsme podali v Turecku. Chceme zvítězit, to jediné můžeme ovlivnit. Ať to v Kluži dopadne jakkoliv, pořád je to zápas o body, prestiž, koeficient… Chceme potěšit fanoušky, důvodů utkání zvládnout je celá řada,“ má jasno Jindřich Trpišovský.

„Víme, že to nemáme ve vlastní moci. Připravujeme se jako obvykle, věřím, že zvítězíme. Ballkani má kvalitní tým schopný v Kluži bodovat, uvidíme po zápase, jak to celé dopadne,“ navazuje na hlavního trenéra Taras Kačaraba.

První vzájemný duel skončil v Sivasu remízou 1:1. Skóre bleskově otevřel Peter Olayinka, za domácí srovnal Saba. Jistotu vyřazovací fáze získal loňský vítěz tureckého poháru před týdnem, kdy na vlastním stadionu smetl Kluž třemi góly.

„V celé skupině je charakterizuje jedno slovo, tím je efektivita. Proměňují takřka všechny svoje šance. Musíme se z prvního utkání poučit a předvést lepší výkon,“ doufá šéf střídačky červenobílých.

Snaze slávistů probít se do vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy bude opět přihlížet zaplněný Eden.

„Těším se hodně na atmosféru, věřím, že zase bude vyprodáno. Fanouškům mockrát děkuju, byli za námi v Prištině, v Ďolíčku, jezdí za námi všude. Snad se jím ve čtvrtek odměníme dobrým výkonem a uspějeme,“ říká ukrajinský stoper.

Zápas proti Sivassporu začíná ve čtvrtek v 18:45, přímým přenosem ho vysílá ČT sport.

Aktuálně

O návratu van Burena, čepici dolů i norské posile

29. 1. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Jabloncem v prvním kole jarní části FORTUNA:LIGY o zlepšeném výkonu v druhé půli, návratu Micka van Burena, smeknutí čepice před Davidem Juráskem, formě Matěje Juráska, nové posile Christosi Zafeirisovi i možném nasazení Igoha Ogbua a Petra Hronka.

Fanoušci? Měl jsem husí kůži, přivítání bylo fantastické

29. 1. 2023
Mick van Buren se se začátkem jara vrátil z hostování zpět do Slavie. Do hry proti Jablonci naskočil v průběhu druhé půle a během šesti minut se postaral o gól a asistenci, čímž výrazně přispěl k výhře 5:1.

Výhra s Jabloncem, posun na první místo v tabulce

29. 1. 2023
Jarní start ligového fotbalu, návrat gólového Micka van Burena a efektivita v druhé půli přinesla slávistům po výhře 5:1 nad Jabloncem první místo v tabulce. Hned dvakrát skóroval Matěj Jurásek.

Další články