V pátek od 17:00 osmifinále MOL Cupu v Karviné | SK Slavia Praha
Více

V pátek od 17:00 osmifinále MOL Cupu v Karviné

Sešívané čeká v pátek od 17:00 osmifinále MOL Cupu, které odehrají v Karviné. O zápasu promluvili asistent trenéra Jaroslav Köstl a útočník Václav Jurečka.

Slávisté posilnění pěti ligovými výhrami v řadě vyhlíží poslední soutěžní zápas podzimu. V pátek v Karviné zabojují o postup mezi osm nejlepších celků MOL Cupu. „Je to pro nás důležitý zápas, poháru dáme všechno. Hraje se o pohár, který jsme minule nezískali, chceme to změnit. Dostali jsme soupeře, který pořád patří do první ligy,“ říká Jaroslav Köstl.

„Povinnost je postoupit, i když je to nevyzpytatelný soupeř. Nebude to jednoduché utkání a musíme to zvládnout,“ je si vědom Václav Jurečka.

Sešívaní na Karvinou nemají dobré vzpomínky. V loňské sezoně je nakonec sestoupivší klub obral ve vzájemných duelech o pět bodů. „Je pravda, že vždycky ztratíme s týmy, které pak spadnou. Vloni nás remíza a porážka stály dá se říct titul, hlavně domácí prohra byl úlet. To prostředí v Karviné mám ale rád, je to hezký stadion. Na nás se vždycky vyhecují, což je nepříjemné,“ popisuje Köstl.

Václav Jurečka loňskou bilancí s moravskoslezským klubem zatížený není. Naopak nikdy nezapomene na svůj první ligový gól, který přišel právě do sítě Karviné. „Vzpomínám si na něj, byl z pravé strany, když jsem hrál křídlo v Opavě. Zápas myslím skončil 1:1, takže na to vzpomínám moc rád. Snad na ten gól navážu a pomůžu týmu k postupu do čtvrtfinále,“ přeje si Jurečka.

Ondřej Lingr, Matěj Jurásek, Eduardo Santos. Ti všichni svého času navlékali černozelený dres a o zvýšenou motivaci budou mít v pátek postaráno. „Už jsme se s nimi o tom bavili. Ondra Lingr na to myslí, chtěl by být v zápase kapitán. Hodně se těší (smích). Matěj je přímo odtamtud, takže uvidíme, jak na tom bude. Ve Zlíně nenastoupil. Eduardo se tam ukázal, teď podával výborné výkony a doufám, že v tom bude pokračovat,“ doufá asistent trenéra.

Jindřich Trpišovský po vítězství ve Zlíně na tiskové konferenci zadoufal, že by na část utkání mohl být připravený i Petr Ševčík. Případný start reprezentačního záložníka ale zůstává nejistý. „Mohl by být k dispozici, ale zatím to tak nevypadá. Je s kondičními trenéry, uvidíme. Rozhodne se ve středu,“ uzavírá Jaroslav Köstl.

Zápas proti Karviné začíná v pátek v 17:00, přímým přenosem ho vysílá ČT sport.

Aktuálně

ONLINE: Od 16:30 venku proti Liberci

2. 12. 2022
Slávistky odehrají od 16:30 poslední ligový zápas podzimu! V dohrávce 9.kola 1.ligy žen vyzvou na venkovní půdě Slovan Liberec. Jakou sestavu posílá do utkání trenér Karel Piták?

Slavia přivádí posily nejen na trávník

1. 12. 2022
Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Starší žáci ovládli turnaj v Kutné Hoře. Kategorie U11 veze pohár z Plzně.

30. 11. 2022
Program mládežníků pomalu ale jistě přechází do zimního režimu. Od ligových soutěží si tedy sešívaní mohou odpočinout. Naopak přibývá turnajů, které se odehrávají na umělém povrchu nebo v hale. Během posledního listopadového víkendu získali pohár pro vítěze mladší i starší žáci. Kategorie U15 sehrála dvanáctibrankové utkání s ostravským Baníkem. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články