Vyjádření k rozhodnutí Etické komise FAČR | SK Slavia Praha
Více

Vyjádření k rozhodnutí Etické komise FAČR

SK Slavia Praha a Jiří Bílek jsou velice zklamáni oznámeným rozhodnutím Etické komise FAČR.

V průběhu řízení jsme nebyli konfrontováni s relevantními důkazy, které by bez důvodných pochybností prokazovaly, že Jiří Bílek se dopustil jakéhokoliv protiprávního jednání, které by mělo nepatřičný vliv na výsledek utkání zápasu Benešov – Slavia B dne 7. 9. 2019 ve třetí nejvyšší fotbalové soutěži. Jednoduše nedošlo k žádnému závažnému způsobu poškození regulérnosti daného utkání ve smyslu disciplinárního řádu.

Etická komise bohužel rozhodla v rozporu s předpisy FAČR i základními principy spravedlivého procesu. Řízení vedle nesprávného rozhodnutí provází i celá řada zásadních procesních pochybení, včetně otázky nedostatku příslušnosti Etické komise, která rozhodovala místo Disciplinární komise ŘKČ. K řadě našich námitek bylo při jednání pouze lakonicky sděleno, že se s nimi Etická komise nějakým způsobem vypořádá anebo taky ne. Takový svévolný přístup k disciplinárnímu postihu kohokoliv není z našeho pohledu přijatelný.

Jsme stále přesvědčeni, že veškerá podezření se nakonec ukážou jako neopodstatněná. Předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík k tomu uvedl: „Proti rozhodnutí se obratem odvoláme. Budeme požadovat vypracování odůvodnění a jsme připraveni pokračovat v očištění Jirkovy i klubové pověsti před příslušnými orgány FAČR, případně pak i v mezinárodní sportovní arbitráži CAS nebo před soudy.“

Jiří Bílek již v minulosti vyjádřil lítost a možná dílčí pochybení na začátku své funkcionářské kariéry, ale pro údajné ovlivnění předmětného zápasu z jeho strany chybí relevantní důkazy i jakýkoliv motiv. V reakci na rozhodnutí dále uvedl: „Odmítám spojování mého jména s údajným pokusem ovlivnění jednoho utkání ČFL. V začátcích mé manažerské kariéry jsem jako bývalý hráč neměl dostatečné zkušenosti s českým fotbalovým prostředím, ale cílem mého jednaní vždy bylo jen chránit naše mladé hráče, jejich zdraví a starat se o jejich rozvoj. Jsem připravený se proti rozhodnutí Etické komise odvolat a prokázat, že jsem se nedopustil žádného protiprávního jednání. Ani já ani Slavie jsme k takovému jednání nikdy neměli jakýkoliv motiv.“

AKTUALIZOVÁNO: Doplnění vyjádření k rozhodnutí Etické komise FAČR

15. 12. 2022

Jsme nemile překvapeni přístupem Etické komise FAČR, která dnes (15. 12. 2022) ve 14:48 hod. rozeslala účastníkům a zveřejnila rozhodnutí ohledně údajného ovlivnění regulérnosti utkání ČFL Benešov – Slavia dne 7. 9. 2019, aby v 15:51 hod. rozeslala účastníkům a zveřejnila zcela odlišné „opravné“ rozhodnutí ohledně údajného ovlivnění regulérnosti utkání ČFL Slavia – Příbram dne 28. 9. 2019. Taková „opravná rozhodnutí“ považujeme za paakty, vydáním a rozesláním rozhodnutí ve 14:48 hod. Etická komise vyčerpala předmět disciplinárních řízení, jakkoliv pro jejich vedení vůbec neměla příslušnost. Z disciplinárního řádu nevyplývá žádné oprávnění Etické komise vydat nějaké „opravné rozhodnutí“, v tomto případě navíc nejde o opravu písařských chyb, ale o zcela odlišné vymezení údajného skutku. Jenom se tím potvrzuje, že disciplinární řízení vedle nesprávného rozhodnutí provází celá řada zásadních procesních pochybení.

Aktuálně

Dorostenci přehráli Baník, žáci přivítali v Edenu Slovan Bratislava

5. 12. 2023
Těžká utkání odehráli mladší dorostenci proti Baníku Ostrava a přehráli svého soupeře 3:2 a 3:1. Starší žáci hráli v mrazivých podmínkách proti Slovanu Bratislava. Tradičního mezinárodního Lech Cupu se zúčastnili i kluci z U12. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Registrace na SLAVIA KEMPY spuštěna

5. 12. 2023
Registrace na mládežnické SLAVIA KEMPY byla spuštěna. Kromě klasických pětidenních letních kempů naleznete i nový, velikonoční kemp, nebo letní třídenní pouze pro brankáře.

MATCHDAY z vítězství U19 nad Juventusem

5. 12. 2023
Z vyhřátého Španělska přivezli slávisté do devatenácti let cenné vítězství nad italským velkoklubem. Tři body do tabulky turnaje Al Abtal si připsali sešívaní po výhře 4:1. Jak se vítězství rodilo i jak slávisté dva dny ve Španělsku strávili?

Další články