Olá, Algarve! Slunce, duha i první trénink | SK Slavia Praha
Více

Olá, Algarve! Slunce, duha i první trénink

Po úterním odpoledním leteckém transferu Praha - Faro a hodinové jízdě autobusem rozbili slávisté v Algarve svůj tréninkový kemp.

V tradiční zimní destinaci, kam sešívaní pod taktovkou trenérského týmu Jindřicha Trpišovského dorazili už počtvrté, je ve středu přivítalo slunné počasí. Dopoledne i krátce sprchlo, komplex tří tréninkových hřišť nasvítila duha.

Rtuť teploměru vystoupila na nejjižnějším cípu Portugalska na šestnáct stupňů Celsia. „Je to určitě příjemná změna, i když třeba říct, že první týden přípravy, který jsme absolvovali v Edenu, byly podmínky také docela dobré, na rozdíl od minulé zimy. Nebyly mrazy, dalo se to zvládnout. Teď se máme lépe, je tu teplo, dýcháme přímořský vzduch,“ pochvaluje si záložník Jakub Hromada.

Minulý rok sešívaní strávili v Algarve tři týdny, tento rok zde pobudou pouze dva, pauza před startem jarní části sezony je kratší. FORTUNA:LIGU slávisté odstartují v neděli 29. ledna v Edenu proti Jablonci. „Věřím tomu, že splníme všechno, co soustředění splnit má. Že se na sezonu připravíme, jak nejlépe to půjde,“ přeje si slovenský reprezentant.

Dopolední blok se nesl v duchu vstřebání únavy z dlouhé cesty. Po zahřátí následoval hodinový kruhový trénink, hráči rozdělení do dvojic společně procházeli více než deseti posilovacími stanovišti.

„Cílem bylo zapracování hráčů po dni volna a namáhavém pondělním přeletu. Zařadili jsme do něj základní silové věci na střed těla, koordinaci a rychlostní prvky tak, aby kluci byli připraveni na odpolední fázi. Ta byla zaměřena na herní věci, práci s balonem,“ prozrazuje kondiční trenér SKS Aleš Píta.

Po konci dopoledního bloku vznikla samostatná skupina, Aiham Ousou a Oscar a někteří další hráči museli doběhat resty z minulého týdne. „Tihle kluci se k nám připojili později, chceme, aby všichni hráči v této fázi měli za sebou stejné větší objemy. Přecházíme na kratší a rychlostní vytrvalost, věci blízké hernímu zatížení,“ vysvětluje Píta.

Prostory tří tréninkových hřišť, blízké posilovny i zázemí hotelového resortu Cascade si slávisté nemůžou vynachválit. Hromada je zde podruhé, jeden rok laboroval se zraněním, byl těsně před operací. A další pak hostoval v Liberci. Loňská zkušenost byla jeho první.

„Minulou sezonu jsem si ale za ty tři týdny osahal myslím všechno (smích). Ale vážně, prostředí je skvělé, myslím si, že i novým klukům se tady líbí. Skvělá věc je, že tréninková hřiště jsou hned u hotelu, nemusíme nikam dojíždět autobusem, to je super. Když bude nějaké volno, máme to blízko na pláž, blízko do centra města. Myslím si, že to tu určitě využijeme naplno.“

Páteční přípravný dvojzápas proti Servette Ženeva proběhne rovněž na hřištích 200 metrů vzdálených od hotelového resortu.

„To je velká výhoda, v létě v Aigenu jsme na všechny tři duely museli dojet, jednou dokonce až někam za Linec. To nebylo úplně jednoduché, teď si jen vezmeme věci na pokoji a s kopačkami v ruce jsme za pár minut pěšky na hřišti. A důležité je to i z pohledu regenerace, takřka okamžitě můžete do sauny, vířivky nebo navštívit naše fyzioterapeuty,“ uzavírá autor výstavní trefy z posledního derby.

Z Portugalska se tým vrátí po necelých dvou týdnech 23. ledna, první jarní kolo je následně naplánované na neděli 29. ledna od 15:00, kdy do Fortuna Areny zavítá Jablonec.

Z pátečních zápasů nabídneme přímé přenosy na Slavia TV.

Aktuálně

Totální podcast s Milanem Škodou

30. 9. 2023
Kanonýr, kapitán, legenda a nově také spoluhráč a mentor mladých ve slávistickém B-týmu. Jak se cítí zpět v červenobílé? Jaká byla jeho cesta do klubu ligových kanonýrů? Nebo jaký vztah mají k fotbalu jeho dva synové? To vše a mnohem víc v Totálním podcastu s Milanem Škodou.

Slavia dětským domovům a 2x45 minut

30. 9. 2023
Září bylo v CSR věnováno nejmladším a k bezpočtu aktivit se přidal i start nového projektu „Slavia dětským domovům“. Iniciativa, která má za cíl zapojit dětské domovy napříč celou Českou republikou, je realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Terezy Maxové.

B-tým: Milan Škoda zařídil obrat na Motorletu

30. 9. 2023
V 9. kole se B-tým utkal s dalším pražským soupeřem - Motorletem. Domácí šli brzy do vedení, béčko ale dokázalo skóre utkání otočit díky dvěma proměněným penaltám Milana Škody.

Další články