Ženy Slavie zahájily zimní přípravu | SK Slavia Praha
Více

Ženy Slavie zahájily zimní přípravu

Slávistické ženy zahájily zimní přípravu. Na slávistky čeká čtyřdenní soustředění v Peci pod Sněžkou a přátelská utkání proti zahraničním soupeřům. První jarní kolo je na programu 11. března na domácí půdě proti Slovácku.

Před začátkem zimní přípravy se trenér žen Karel Piták umístil na 2. místě v anketě Trenér roku 2022, sedmnáctiletá slávistická obránkyně Lucie Bendová byla vyhlášena Talentem roku za 2022.

„U ženského týmu jsem teprve půl roku, ocenění pro mě bylo velkým překvapením, je to pro mě úspěch, za který vděčím holkám, které se probojovaly do základní skupiny Ligy mistryň, kde jsme dokázaly uhrát velmi dobré zápasy. Mrzí mě jen zranění hráček, které nás v průběhu soutěže potkalo a samozřejmě nám tím zkomplikovalo naši hru. Jsou to pro nás obrovské zkušenosti, ze kterých chceme čerpat do dalších zápasů,“ hodnotí svoje umístění v anketě trenér slávistických žen.

Svěřenkyně trenéra Karla Pitáka odjely na čtyřdenní soustředění do Pece pod Sněžkou, kde budou nabírat fyzickou kondici. Na soustředění odjely naše fotbalistky s jedinou změnou v kádru. Tým opustila švédská obránkyně Sejde Abrahamsson, která po vzájemně domluvě odchází do belgických Brugg. Na marodce je Tereza Krejčiříková, kterou čeká dlouhodobá léčba kolene, které si poranila v zápase Ligy mistryň proti St. Poltenu.

„Příprava začíná čtyřdenním soustředěním v Peci pod Sněžkou, po kterém se budeme připravovat v domácích podmínkách v Horních Měcholupech nebo Edenu. Na programu je několik přátelských utkání, která máme možnost odehrát na nové umělce v Edenu, za což jsme moc rádi. Ze zahraničních soupeřů vyzveme slovenskou Trnavu, polskou Lodž a maďarský Ferencvaroš, plus nás čekají přátelská utkání s mužskými dorosteneckými týmy. Věřím, že se dobře připravíme a splníme cíl pro jarní část a tím je obhajoba double,“ uzavírá Karel Piták.

První přátelské utkání je naplánováno na pátek 27.1. od 17:30 na nové umělé trávě v Edenu se slovenskou Trnavou.


Kádr slávistických žen pro zimní přípravu

Brankářky: Olivie Lukášová, Barbora Sladká, Tereza Fuchsová
Obránkyně: Simona Necidová, Diana Bartovičová, Lucie Bendová, Denisa Veselá, Gabriela Šlajsová, Michaela Khýrová, Alika Keene
Záložnice: Martina Šurnovská, Franny Černá, Petra Divišová, Denisa Tenkrátová, Kateřina Vithová, Albína Goretkiová, Lucie Kroupová, Tereza Krejčiříková, Kristýna Růžičková,
Útočnice: Nekesa Wafula, Tereza Kožárová, Tereza Szewieczková


Aktuálně

O návratu van Burena, čepici dolů i norské posile

29. 1. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Jabloncem v prvním kole jarní části FORTUNA:LIGY o zlepšeném výkonu v druhé půli, návratu Micka van Burena, smeknutí čepice před Davidem Juráskem, formě Matěje Juráska, nové posile Christosi Zafeirisovi i možném nasazení Igoha Ogbua a Petra Hronka.

Fanoušci? Měl jsem husí kůži, přivítání bylo fantastické

29. 1. 2023
Mick van Buren se se začátkem jara vrátil z hostování zpět do Slavie. Do hry proti Jablonci naskočil v průběhu druhé půle a během šesti minut se postaral o gól a asistenci, čímž výrazně přispěl k výhře 5:1.

Výhra s Jabloncem, posun na první místo v tabulce

29. 1. 2023
Jarní start ligového fotbalu, návrat gólového Micka van Burena a efektivita v druhé půli přinesla slávistům po výhře 5:1 nad Jabloncem první místo v tabulce. Hned dvakrát skóroval Matěj Jurásek.

Další články