Pět gólů a výhra modrého týmu | SK Slavia Praha
Více

Pět gólů a výhra modrého týmu

Na závěr portugalského soustředění svedli slávisté tradiční souboj mezi sebou. V nedělním utkání hraném na 2x45 minut byl úspěšnější modrý tým, který zvítězil 3:2.

Skóre zápasu otevřeli červenobílí, Peter Olayinka se po přihrávce Václava Jurečky prosadil krásnou střelou do vzdálenější šibenice branky Aleše Mandouse. Do poločasu modří srovnali zásluhou proměněné penalty Stanislava Tecla, pokutový kop nařídili pozvaní portugalští sudí za šlapák.

Po přestávce modrý tým otočil skóre na svou stranu dvěma rychlými trefami. Micka van Burena vybídl ke skórovaní Stanislav Tecl, autor devíti podzimních branek pak svým druhým gólem v utkání zvýšil na 3:1. Na šikovné přehození Ondřej Kolář nedosáhl, asistenci si připsal díky dlouhému pasu Ondřej Kričfaluši.

Na rozdíl jedné branky dotáhl červenobílé po chybě Ibrahima Traorého Václav Jurečka, který v úplném závěru mohl z pokutového kopu i srovnat. Jeho střela ale skončila na tyči, modří tak vyhráli 3:2.

MODRÝ TÝM - ČERVENOBÍLÝ TÝM 3:2 (1:1)

Branky: 2x Tecl, Van Buren - Olayinka, Jurečka

V pondělí se slávisté letecky přesunou zpět do Prahy a v neděli v prvním jarním duelu přivítají v Edenu Jablonec. Výkop zápasu je naplánován na 15:00.

Aktuálně

O návratu van Burena, čepici dolů i norské posile

29. 1. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Jabloncem v prvním kole jarní části FORTUNA:LIGY o zlepšeném výkonu v druhé půli, návratu Micka van Burena, smeknutí čepice před Davidem Juráskem, formě Matěje Juráska, nové posile Christosi Zafeirisovi i možném nasazení Igoha Ogbua a Petra Hronka.

Fanoušci? Měl jsem husí kůži, přivítání bylo fantastické

29. 1. 2023
Mick van Buren se se začátkem jara vrátil z hostování zpět do Slavie. Do hry proti Jablonci naskočil v průběhu druhé půle a během šesti minut se postaral o gól a asistenci, čímž výrazně přispěl k výhře 5:1.

Výhra s Jabloncem, posun na první místo v tabulce

29. 1. 2023
Jarní start ligového fotbalu, návrat gólového Micka van Burena a efektivita v druhé půli přinesla slávistům po výhře 5:1 nad Jabloncem první místo v tabulce. Hned dvakrát skóroval Matěj Jurásek.

Další články