PREVIEW: Jurásek a Trpišovský před Pardubicemi | SK Slavia Praha
Více

PREVIEW: Jurásek a Trpišovský před Pardubicemi

Sešívané čeká v sobotu od 18:00 venkovní zápas v Pardubicích na novém stadionu soupeře. Duel vyhlíží trenér Jindřich Trpišovský a Matěj Jurásek, který vstřelil v minulém ligovém kole dva góly.

Po skalpu Jablonce a posunu do čela tabulky vyhlíží slávisté sobotu. Od 18:00 budou aktéry historicky prvního fotbalového utkání na zrekonstruovaném Stadionu Arnošta Košťála. Proti domácím Pardubicím odehrají 18. kolo FORTUNA:LIGY.

„Pardubice si to zaslouží, pro ně jenom dobře. Pro nás je to složitější, protože jsme s nimi jinak měli zápas pět minut od stadionu, teď musíme do Pardubic. Bude to fotbalové prostředí, nový stadion. Vážíme si toho, že ho budeme vlastně otevírat soutěžním zápasem. Věříme, že tam bude lepší tráva, což by mohla být výhoda. Přijde dost lidí a bude skvělá kulisa,“ říká trenér Jindřich Trpišovský.

„Budeme tam hrát poprvé, soupeř taky, takže se těším moc,“ říká Matěj Jurásek k novému stadionu Pardubic.

Pardubicím patří v tabulce poslední 16. příčka. Na úvod jara ale v Liberci vybojovaly cenný bod za remízu 1:1. Navíc získaly do branky zkušeného gólmana.

„Dobře skončily podzim. Doma uhrály s Plzní remízu, mohly vyhrát. Uzdravila se jim spousta hráčů, doplnili je noví hráči. Bod v Liberci byl zasloužený, tým hrál kompaktně a byl nepříjemný. Jedna věc je být poslední v tabulce, druhá je aktuální výkonnost. Nekoukat na tabulku, chceme získat tři body a ty mají stejnou váhu jako s jakýmkoliv jiným soupeřem,“ myslí si hlavní trenér.

Zápas proti Pardubicím začíná v sobotu v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Slávisti, držte nám palce!

Aktuálně

Ženy v derby s DONOREM na dresu

24. 3. 2023
Slávistické ženy vyhlíží nedělní derby. Do utkání proti odvěkému rivalovi nastoupí ve speciálních dresech na podporu spolku DONOR a nově také jako členky Asociace společenské odpovědnosti.

Etický kodex: Rozvíjíme hodnoty zakladatelů Slavie

24. 3. 2023
Slavia se v letošním roce hodlá ještě mnohem více soustředit na prohlubování své společenské odpovědnosti. V rámci nové strategie zveřejňuje klub znění svého etického kodexu, ve kterém se hráči i zaměstnanci zavazují hrát a chovat se v duchu zásady fair play.

Šéftrenér o změně v přípravkách: Být blíž více dětem

24. 3. 2023
Šéftrenér přípravek Kryštof Herold se rozpovídal o novém směru, kterým se vydávají přípravky akademie SK Slavia Praha.

Další články