Ženy v derby s DONOREM na dresu | SK Slavia Praha
Více

Ženy v derby s DONOREM na dresu

Slávistické ženy vyhlíží nedělní derby. Do utkání proti odvěkému rivalovi nastoupí ve speciálních dresech na podporu spolku DONOR a nově také jako členky Asociace společenské odpovědnosti.

Už v neděli se slávistické ženy představí v rámci I. Ligy žen na Letné proti odvěkému rivalovi. Utkání začíná ve 14:00 v epet Areně a ženy do zápasu půjdou nově jako členky Asociace společenské odpovědnosti, do které vstoupil celý klub SK Slavia Praha v březnu.

Asociace společenské odpovědnosti je největší iniciativa společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN v Česku. Více o Asociaci.

Asociace společenské odpovědnosti

Vizí Asociace je, aby se společenská odpovědnost a udržitelnost stala přirozenou součástí podnikání i fungování každé organizace v Česku. Podařilo se pod jednu střechou propojit několik důležitých sektorů (firmy, veřejný sektor, neziskový sektor i vzdělávací instituce). Díky tomu může na maximum přispívat k vytváření odpovědnější společnosti, která se ve svém počínání navrací k tradicím a hodnotám.

Asociace učí společnost přirozeně posilovat odpovědnost za místo a planetu, na které žijeme. Otevírá ve společnosti nová témata, prostor pro sdílení zkušeností a spolupráci napříč sektory. Vede aktivní dialog se státem, na jehož úspěšném konci má patřit společenská odpovědnost s udržitelností mezi základní priority naší společnosti.

Je průkopníkem Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) v Česku. Od roku 2017 udílí prestižní Ceny SDGs, unikátní ocenění za naplňování globálních cílů OSN v Česku, které se staly vzorem pro další země. Inspirujeme celý svět.

Rozvíjí kulturu dárcovství v Česku. Pod hlavičkou Asociace se v roce 2020 podařilo na charitativní projekty vybrat přes 95 milionů Kč. Od roku 2016 v Česku zastřešujeme Giving Tuesday, který je světovým dnem dárcovství.

Donor

Ženy v derby také navážou na mužský A-tým. Od nedělního utkání do konce sezony budou slávistické ženy na dresu nosit logo Donoru. Logo dobrovolného, nevládního, neziskového sdružení občanů a právnických osob se objeví jak na zadní straně dresu pod číslem, tak na pravé nohavici kraťasů.

Přijďte podpořit ženy na derby v neděli 26. března od 14:00 v epet Areně. Vstupenky jsou v prodeji online.

Aktuálně

Samovo odpoledne snů s Davidem Juráskem

6. 6. 2023
Na chvilku zapomeňte na každodenního starosti a společně se sedmiletým Samem Slabým se přeneste do míst, kde se plní červenobílá hvězdná přání. Do Edenu, kde Slavia rozdává radost těm, kteří se právě ocitají v těch nejtěžších a zdánlivě bezvýchodných situacích.

Mistři z U15. Přípravky ovládly Planeo Cup.

6. 6. 2023
Žáci v Novém Bydžově vyhráli 1:2 a mají na čele tabulky nedostižní náskok. Kategorie U8 vyhrála Planeo Cup. Mladší žáci vyrazili na turnaj do Nizozemska. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Další články