„HVĚZDNÁ PŘÁNÍ“ Ládík po snovém zápase na obědě s Teclem | SK Slavia Praha
Více

„HVĚZDNÁ PŘÁNÍ“ Ládík po snovém zápase na obědě s Teclem

Věčně usměvavý kluk, který se proháněl na koloběžce na U rampě, hrál závodně florbal a chtěl jít na policejní školu. Najednou se ocitl na vozíku. To je v jedné větě příběh šestnáctiletého Ládíka Sklapničky, který se stal prvním, jemuž SK Slavia Praha splnila sen v rámci nového CSR projektu „Hvězdná přání“.

„Hvězdná přání, je název našeho nového dobročinného projektu, v němž budeme dělat radost našim fanouškům z celé České republiky. Všichni, kteří statečně zápasí s nelehkými životními nástrahami si zaslouží naši pozornost. Jsme jedna rodina chceme dělat radost i za hranicemi hřiště,“ popsala CSR manažerka Slavie Michaela Schejbalová.

Prvním obdarovaným se stal šestnáctiletý Ládík Slapnička z Mostu. Tomu nejen, že v roce 2020 zemřela maminka, ale v následujícím roce ho postihl i zánět míchy, jehož důsledkem od pasu dolů ochrnul.

"Byl to den jako každý jiný, než se mi cestou ze školy najednou udělalo špatně. Domů jsem ještě nějak došel, jenže za chvíli jsem byl jak hadrový panáček, od pasu dolů jsem nic necítil, začaly mi slábnout ruce. Pak už si pamatuji jen cestu vrtulníkem“, přiblížil Ládík.

Po náročné léčbě byl Ládík převezen do rehabilitačního ústavu v Kladrubech, učil se znovu oblékat, mýt, ale třeba i cévkovat. Ládík na sobě i přes všechny tyto překážky nepřestal usilovně pracovat. Pořídil si domů motomed, na němž pravidelně trénuje, začal hrát i ligovou soutěž v paraflorbale.

Ve středu 5. dubna měl Ládík možnost i se svým kamarádem Jirkou z Centra Paraple, ve VIP boxu sledovat domácí pohárový zápas Slavie s Bohemians. Následně ve čtvrtek, kdy dorazil do Edenu pro změnu se svým tatínkem, na něj čekala řada dalších překvapení. Prohlédl si nejen zákulisí stadionu či Muzeum Slavia, ale zašel si i na společný oběd se Stanislavem Teclem, kterému moc fandí. Od něj obdržel také podepsaný dres a další drobné klubové suvenýry.

"Moc Vám děkuji za všechny krásné zážitky a dárky. Budu na tyto dva dny a zejména společný oběd se Standou Teclem, navždy vzpomínat. Udělalo mi to velikou radost", doplnil Ládík.

Aktuálně

Samovo odpoledne snů s Davidem Juráskem

6. 6. 2023
Na chvilku zapomeňte na každodenního starosti a společně se sedmiletým Samem Slabým se přeneste do míst, kde se plní červenobílá hvězdná přání. Do Edenu, kde Slavia rozdává radost těm, kteří se právě ocitají v těch nejtěžších a zdánlivě bezvýchodných situacích.

Mistři z U15. Přípravky ovládly Planeo Cup.

6. 6. 2023
Žáci v Novém Bydžově vyhráli 1:2 a mají na čele tabulky nedostižní náskok. Kategorie U8 vyhrála Planeo Cup. Mladší žáci vyrazili na turnaj do Nizozemska. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Další články