Preview: Masopust a Köstl před zápasem v Ostravě | SK Slavia Praha
Více

Preview: Masopust a Köstl před zápasem v Ostravě

Nabitý poslední týden základní části FORTUNA:LIGY pokračuje! Slávisté odcestovali do Ostravy, kde je už v úterý od 19:30 čeká zápas s Baníkem. Před zápasem promluvil asistent Jaroslav Köstl, Lukáš Masopust odpovídal na dotazy fanoušků.

Tři dny po domácí výhře nad Bohemians čeká slávisty další ligový duel. V úterý se představí na půdě Baníku Ostrava.

„Hráči, kteří hráli s Bohemkou, musí zregenerovat, v neděli měli regenerační trénink, nešli ani ven. Druhá skupina se připravuje klasicky v režimu směrem k zápasu, i když moc věcí tam udělat nejde,“ říká asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Baníku patří v tabulce desátá příčka. Naposledy v domácím prostředí přehrál mistrovskou Plzeň 2:1.

„Čeká nás soupeř, který se dostal z nejhoršího ven. Nejenom že porazili Plzeň, ale vyhráli i na Slovácku. Teď jim to nevyšlo v Boleslavi, chyběl jim Tijani, který hrál s Plzní skvěle, očekáváme, že proti nám nastoupí. Změnili rozestavení, změnili brankáře. Očekáváme to, co vždycky v Ostravě, bude to boj,“ předvídá Jaroslav Köstl.

Na dotazy fanoušků na sociálních sítích odpovídal Lukáš Masopust. Reprezentační záložník proti Bohemians odehrál 100. ligový zápas v sešívaném, při svém jubileu zapsal asistenci na vítězný gól.

„Uteklo to rychle, jsem tu čtyři a půl roku, ale přišlo mi, jako bych tu byl třeba jen dva roky. Utíká to tu,“ odpovídal na jeden z dotazů fanoušků zkušený univerzál.

Jindřich Trpišovský a jeho kolegové proti Bohemians vytvořili novodobý rekord v počtu odkoučovaných ligových zápasů na lavičce Slavie. Utkáním s pořadovým číslem 181 odsunuli na druhé místo Karla Jarolíma.

„Pro Jindru je to krásný počin, když si to přepočítáte na třicetikolový systém, tak je to šest let na jedné lavičce. Jindrovi k tomu gratulujeme a věříme, že to ocení i slávističtí fanoušci. Chceme mu pomáhat v tom, aby ty zápasy naskakovali dál a byli jsme všichni úspěšní a spokojení,“ gratuluje Jaroslav Köstl.

Jaroslav Köstl promluvil před úterním střetnutím také o stavu marodky.

„Nebude moc rozdíl oproti zápasu s Bohemkou, kádr už pak byl celkem připravený, i když někteří třeba měli antibiotika. Den ode dne je to lepší a jsme za to rádi,“ uzavírá asistent trenéra.

Zápas proti Baníku začíná v úterý v 19:30, přímým přenosem ho vysílá O2 TV sport. Další informace nejen pro fanoušky cestující na utkání naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, držte nám palce!

Aktuálně

Totální podcast s Milanem Škodou

30. 9. 2023
Kanonýr, kapitán, legenda a nově také spoluhráč a mentor mladých ve slávistickém B-týmu. Jak se cítí zpět v červenobílé? Jaká byla jeho cesta do klubu ligových kanonýrů? Nebo jaký vztah mají k fotbalu jeho dva synové? To vše a mnohem víc v Totálním podcastu s Milanem Škodou.

Slavia dětským domovům a 2x45 minut

30. 9. 2023
Září bylo v CSR věnováno nejmladším a k bezpočtu aktivit se přidal i start nového projektu „Slavia dětským domovům“. Iniciativa, která má za cíl zapojit dětské domovy napříč celou Českou republikou, je realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Terezy Maxové.

B-tým: Milan Škoda zařídil obrat na Motorletu

30. 9. 2023
V 9. kole se B-tým utkal s dalším pražským soupeřem - Motorletem. Domácí šli brzy do vedení, béčko ale dokázalo skóre utkání otočit díky dvěma proměněným penaltám Milana Škody.

Další články