Sedm slávistů v nominaci české reprezentace | SK Slavia Praha
Více

Sedm slávistů v nominaci české reprezentace

Českou reprezentaci po skončení klubové sezony čeká zápas kvalifikace na Faerských ostrovech a přátelské utkání v Černé Hoře. Trenér Jaroslav Šilhavý nominoval sedmero slávistů.

Na celý reprezentační sraz se k českému týmu připojí Ondřej Lingr, David Douděra, Lukáš Provod a nejnovější posila sešívaných Mojmír Chytil. Na kvalifikační duel na Faerských ostrovech budou k dispozici také Tomáš Holeš, David Jurásek a nejlepší střelec ligy Václav Jurečka.

Zápas kvalifikace o postup na EURO proti Faerským ostrovům je naplánován na 17. června od 20:45, o tři dny později odehrají Češi utkání v Černé Hoře, úterní výkop proběhne v 18:00. Tým bude kompletní jen na Faerských ostrovech, kde půjde o body do evropské kvalifikace. Při cestě do Černé Hory se celkem šest hráčů od mužstva odpojí.

„Mají za sebou extrémně náročnou sezonu. Vzhledem k tomu, že v Černé Hoře nás čeká příprava a chceme dát šanci i jiným hráčům, rozhodli jsme se vyjít vstříc jak těmto hráčům samotným, tak klubům. Domluva se Spartou i se Slavií byla v tomto směru naprosto bezproblémová. Snad i tento malý detail pomůže k tomu, že Sparta i Slavia budou dobře připravené na novou sezonu. To, aby byly úspěšné v evropských pohárech, je i v zájmu reprezentace a celého českého fotbalu,“ vysvětluje manažer reprezentace Tomáš Pešír.


Aktuálně

Totální podcast s Milanem Škodou

30. 9. 2023
Kanonýr, kapitán, legenda a nově také spoluhráč a mentor mladých ve slávistickém B-týmu. Jak se cítí zpět v červenobílé? Jaká byla jeho cesta do klubu ligových kanonýrů? Nebo jaký vztah mají k fotbalu jeho dva synové? To vše a mnohem víc v Totálním podcastu s Milanem Škodou.

Slavia dětským domovům a 2x45 minut

30. 9. 2023
Září bylo v CSR věnováno nejmladším a k bezpočtu aktivit se přidal i start nového projektu „Slavia dětským domovům“. Iniciativa, která má za cíl zapojit dětské domovy napříč celou Českou republikou, je realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Terezy Maxové.

B-tým: Milan Škoda zařídil obrat na Motorletu

30. 9. 2023
V 9. kole se B-tým utkal s dalším pražským soupeřem - Motorletem. Domácí šli brzy do vedení, béčko ale dokázalo skóre utkání otočit díky dvěma proměněným penaltám Milana Škody.

Další články