Sedm slávistů v nominaci české reprezentace | SK Slavia Praha
Více

Sedm slávistů v nominaci české reprezentace

Českou reprezentaci po skončení klubové sezony čeká zápas kvalifikace na Faerských ostrovech a přátelské utkání v Černé Hoře. Trenér Jaroslav Šilhavý nominoval sedmero slávistů.

Na celý reprezentační sraz se k českému týmu připojí Ondřej Lingr, David Douděra, Lukáš Provod a nejnovější posila sešívaných Mojmír Chytil. Na kvalifikační duel na Faerských ostrovech budou k dispozici také Tomáš Holeš, David Jurásek a nejlepší střelec ligy Václav Jurečka.

Zápas kvalifikace o postup na EURO proti Faerským ostrovům je naplánován na 17. června od 20:45, o tři dny později odehrají Češi utkání v Černé Hoře, úterní výkop proběhne v 18:00. Tým bude kompletní jen na Faerských ostrovech, kde půjde o body do evropské kvalifikace. Při cestě do Černé Hory se celkem šest hráčů od mužstva odpojí.

„Mají za sebou extrémně náročnou sezonu. Vzhledem k tomu, že v Černé Hoře nás čeká příprava a chceme dát šanci i jiným hráčům, rozhodli jsme se vyjít vstříc jak těmto hráčům samotným, tak klubům. Domluva se Spartou i se Slavií byla v tomto směru naprosto bezproblémová. Snad i tento malý detail pomůže k tomu, že Sparta i Slavia budou dobře připravené na novou sezonu. To, aby byly úspěšné v evropských pohárech, je i v zájmu reprezentace a celého českého fotbalu,“ vysvětluje manažer reprezentace Tomáš Pešír.


Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články