Nový HALFTIME v den narození Josefa Bicana | SK Slavia Praha
Více

Nový HALFTIME v den narození Josefa Bicana

Dvanácté číslo slávistického magazínu HALFTIME je tady. Věnováno jest Josefu Bicanovi. Z úcty, symboliky, 25. září by oslavil 110. narozeniny. Prostřednictvím exkluzivní zpovědi i návštěvy u něj doma proniknete do světa Igoha Ogbua! A těšit se můžete na řadu dalších exkluzivních materiálů.

Předplatitelé na portálu send.cz nové vydání naleznou ve schránce, stejně tak je k dostání ve fanshopu a na proslavisty.cz. A samozřejmě stejně jako předchozí číslo s Davidem Hovorkou si HALFTIME můžete přečíst i online skrz digiport.cz a jejich aplikaci MEDIATÉKA.

Na co se ve třetím letošním vydání, dvanáctém celkově, můžete těšit?

Do života Josefa Bicana, nejlepšího kanonýra historie fotbalu, se vrátíme prostřednictvím vzpomínek jeho nejbližších.

Promluví mladší bratr Vilém, spoluhráč a později světově uznávaný trenér Rudolf Vytlačil, legenda Rapidu Vídeň Franz Binder a jeho syn, vicemistr světa z roku 1962 Josef Kadraba, Antonín Panenka, člen Klubu ligových kanonýrů a mistr Evropy z roku 1976, i Jan Andrejkovič, který Bicana poznal jako spoluhráče i trenéra. Společně s Janem Lálou je posledním žijícím slávistou, který „Pepiho“ zažil přímo na hřišti.

Sepsali jsme pro vás rovněž výběr známých i neznámých zajímavostí z Bicanova života. Společně vyrazíme na houby i do vesmíru, pojíme pražskou šunku, probereme kopačky i derby. Pavel Kuka vás vezme na osobní setkání i první Bican Cup.

Igoh Ogbu o sobě promluví sám. Otevřel nám dveře do svého bytu i nitra. Vstoupili jsme do světa, kde si radost třese rukou s bolestí. Mezi vděkem a výčitkami je jen málo znatelná hranice a jídlo ani židle u stolu nejsou samozřejmost. Světa, kde je všem a všemu nadřazený Bůh, ale vládu nad početnou rodinou drží pevně v rukou otec rodiny. Do doby, než zemře. Světa, který je černý i bílý. Krásný i zanechávající jizvy. Ale je třeba si ho maximálně užít, protože zítřek nemá nikdo slíbený.

Těšit se můžete i na reportáž z Ogbuova pražského bytu, kde nigerijský válečník našel s přítelkyní Charitine útočiště. Oázu klidu, jak svůj příbytek stoper Slavie nazývá. Znít bude Lil Wayne i verše z Bible, pít se bude pomerančový džus a ze šatní skříně bude tažen dres legendy Chicaga Bulls Scottieho Pippena.

Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Antonín Barák zažili den, kdy Eden ctil černou a zelenou barvu. Povypráví vám o tom.

V zářijovém čísle slávistického magazínu HALFTIME toho na vás ale čeká mnohem víc, třeba exkluzivní zpověď manželky Lukáše Masopusta nebo zevrubná rekapitulace extrémně náročných příprav finále Evropské konferenční ligy, které v Edenu proběhlo 7. června. Jakou formou? Prostřednictvím dojmů přímých aktérů, zaměstnanců Slavie a Eden Areny.

Celý proces prožijete od úspěšné kandidatury, přes rok trvající přípravy až po finálový souboj o trofej mezi West Hamem a Fiorentinou. „Slavia dokázala extrémně náročné požadavky naplnit bezezbytku,“ smekne Yoann Gallet, šéf projektu za UEFA.

Slávisti, ať se vám nový HALFTIME líbí! A děkujeme za přízeň. Obnovit své předplatné nebo zřídit nové můžete zde.


Aktuálně

Kapitánská páska na Boleslav: Určitá monumentalita

9. 12. 2023
Nedělní utkání proti Mladé Boleslavi představí poslední kapitánskou pásku našeho projektu v tomto kalendářním roce. Při její tvorbě jsme se spojili s výtvarníkem Michalem Cihlářem, pod jehož rukama vznikl design v prosincovém tématu "Plníme přání!".

PREVIEW: Van Buren a Trpišovský před Boleslaví

9. 12. 2023
Před nedělním domácím utkáním 18. kola FORTUNA:LIGY proti Mladé Boleslavi byl hostem tradičního preview hlavní trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Mick van Buren.

Eduardo Santos přestupuje do Bragantina

8. 12. 2023
Eduardo Santos přestupuje do brazilského Red Bull Bragantino, šestý celek aktuální sezony brazilské ligy uplatnil na obránce opci.

Další články