PREVIEW: Tomič a Trpišovský před zápasem v Teplicích | SK Slavia Praha
Více

PREVIEW: Tomič a Trpišovský před zápasem v Teplicích

O nedělním utkání 10. kola FORTUNA:LIGY na půdě Teplic promluvil v tradičním preview pro #SlaviaTV hlavní trenér Jindřich Trpišovský, na otázky fanoušků odpovídal obránce Michal Tomič.

Slávisté míří na Stínadla, kde v neděli odehrají proti Teplicím zápas 10. kola FORTUNA:LIGY. Domácím patří v tabulce 9. místo a o motivaci budou mít postaráno. Ve středu vypadli z MOL Cupu, v uplynulé sezoně dokázali na vlastním stadionu s výběrem Jindřicha Trpišovského remizovat.

„Teplice se oproti minulým sezonám hodně posunuly. Ukazovaly to už ke konci minulého ročníku, nyní to jen potvrzují. Mají dobré výsledky a dávají víc gólů než v minulosti. Pod trenérem Frťalou hrají hodně nepříjemný fotbal,“ popisuje Jindřich Trpišovský.

Sešívaní se na neděli naladili v Kroměříži, kde proti nováčkovi druhé nejvyšší soutěže uhráli výhru 2:0 a postup v domácím poháru.

„V první řadě chci poděkovat fanouškům za perfektní kulisu. Po cestě zpátky jsme potkávali naše příznivce na dálnici, takže ještě jednou moc děkujeme za podporu. Skvělá kulisa, perfektní prostředí. Byla to dobrá herní praxe pro kluky, kteří delší dobu nehráli nebo se vrací po zranění,“ glosuje podařený výjezd hlavní trenér Slavie.

Na slávisty čeká v průběhu září už šestý soutěžní duel, od startu sezony jich zvládli patnáct.

„Pokud hrajete ve čtvrtek, v neděli a zase ve středu, hrozí přetížení některých hráčů, svalové zranění. Je dobře, že to kluci zvládají, máme naštěstí hráče schopné zahrát na čtyřech/pěti postech. Umíme tak vyřešit třeba těžkou situaci ve středu hřiště, kdy nám vypadli Ševčík, Hromada i oba Pechové, zbyli nám v podstatě jen Oscar a Zafeiris,“ říká šéf sešívané střídačky.

Jindřich Trpišovský promluvil před nedělním utkáním také o zdravotním stavu marodky. „Musím zaklepat, zdravotní stav kluků je velice dobrý. Až na Ševčíka a Hromadu, o kterých jsme mluvil. Hráči na postech, kde nemáme takovou zastupitelnost, drží.“

Zápas proti Teplicím začíná v neděli v 15:00, přímým přenosem jej odvysílá O2 TV Sport. Další informace nejen pro fanoušky cestující na zápas naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, držte nám palce.

Aktuálně

O zaslouženém vítězství, složitém terénu i návratu Holeše

10. 12. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Mladou Boleslaví o atraktivitě a náročnosti utkání, důležitosti návratu Tomáše Holeše, stavu hřiště, odloženém utkání se Zlínem i svém zranění v bagu.

Jak se sluší a patří. Euforie po gólu byla nepopsatelná

10. 12. 2023
Na pozápasové tiskové konferenci hovořil jubilant Tomáš Holeš o návratu na hřiště, terénu, prvním gólu po čtyřech měsících, bránění útočníků soupeře i situaci v tabulce.

Fotbal si teď víc užívám. Holi? Skvělá meta

10. 12. 2023
Vítězná asistence? Stejně jako v případě pohárového utkání v Hradci z kopačky Petra Ševčíka. Reprezentační záložník pro #SlaviaTV popsal důležitost výhry nad Boleslaví, promluvil o přínosu navrátilce Tomáše Holeše a poděkoval fanouškům.

Další články