Tři sta soutěžních utkání a jedno velké díky | SK Slavia Praha
Více

Tři sta soutěžních utkání a jedno velké díky

Trenér Jindřich Trpišovský spolu se svým realizačním týmem uzavřel v neděli proti Sigmě třetí stovku soutěžních zápasů, v nichž řídil červenobílé zpoza postranní čáry. Gratulujeme a nekončíme!

„Jsem překvapený, pár týdnů zpět jsme řešili dvě stě ligových a teď přijde další výjimečné jubileum. Přemítám, jak jsme to vůbec dokázali přežít (smích). Už minule jsem říkal, že podobné statistiky začínám víc a víc sledovat, protože se pomalu blížíme historickým číslům. Tuším, že daleko není ani sto zápasů v evropských pohárech, což by byl fantastický úspěch. Nejlepším dárkem a oceněním za naši společnou práci jsou ale poslední dvě vítězství, speciálně toho proti AS Řím si nesmírně vážím. Tři sta utkání na lavičce jednoho klubu a navíc v kuse je obrovské číslo, z něhož máme nesmírnou radost. Možnosti pracovat pro tak velký klub, jakým Slavia je, si neskutečně ceníme.“ – Jindřich Trpišovský.

Jak to v roce 2017 všechno začalo už všichni víte. Slavia dostala dva dny před Vánoci osudový dárek, který předurčil její směřování do dalších let. Jindřich Trpišovský se svým týmem nastartoval éru, která se s nesčetnými úspěchy řadí k těm nejlepším v sešívané historii.

Vůbec první utkání pod taktovkou muže s ikonickou kšiltovkou se sice výsledkově nepovedlo, co následovalo po něm už je ale příběh hodný poklony. Tři ligové tituly, čtyři vítězství v domácím poháru, heroické výkony v Lize mistrů, tři evropská čtvrtfinále a také rekordní série 54 ligových utkání bez prohry, která nemá v historii československého fotbalu obdoby.

Skalpy gigantů jako je Sevilla, Leicester, Leverkusen či AS Řím jsou razítkem na nezapomenutelné cestě evropských fotbalem, kterým se Slavia prezentuje za hranicemi i na domácí scéně.

Statistika mluví jasně, 198 vítězství, 651 vstřelených branek a 650 bodů. Postava pokladníka z oblíbeného seriálu by možná dodala – co gól, to bod. V tomto případě však jeho analýza neplatí, jelikož ne ve všech soutěžních utkáních se body udělují. To však nemění nic na výjimečnosti posledních let, do nichž vede slávisty Jindřich Trpišovský, Zdeněk Houštecký, Jaroslav Köstl, Pavel Řehák, Štěpán Kolář a Radek Černý.

Trenéři, ještě jednou děkujeme!

Aktuálně

O zaslouženém vítězství, složitém terénu i návratu Holeše

10. 12. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Mladou Boleslaví o atraktivitě a náročnosti utkání, důležitosti návratu Tomáše Holeše, stavu hřiště, odloženém utkání se Zlínem i svém zranění v bagu.

Jak se sluší a patří. Euforie po gólu byla nepopsatelná

10. 12. 2023
Na pozápasové tiskové konferenci hovořil jubilant Tomáš Holeš o návratu na hřiště, terénu, prvním gólu po čtyřech měsících, bránění útočníků soupeře i situaci v tabulce.

Fotbal si teď víc užívám. Holi? Skvělá meta

10. 12. 2023
Vítězná asistence? Stejně jako v případě pohárového utkání v Hradci z kopačky Petra Ševčíka. Reprezentační záložník pro #SlaviaTV popsal důležitost výhry nad Boleslaví, promluvil o přínosu navrátilce Tomáše Holeše a poděkoval fanouškům.

Další články