PREVIEW: Zmrzlý a Trpišovský před Boleslaví | SK Slavia Praha
Více

PREVIEW: Zmrzlý a Trpišovský před Boleslaví

Slávisti v neděli odehrají poslední utkání sezony, v Edenu přivítají Mladou Boleslav. O zápasu promluvili hlavní trenér Jindřich Trpišovský a záložník Ondřej Zmrzlý.

Slávisti v neděli odehrají poslední utkání sezony, v Edenu přivítají Mladou Boleslav. Přestože druhou příčku už vylepšit nemohou, cíle zůstávají neměnné.

„Chceme podat co nejlepší výkon, je to poslední domácí zápas. Chceme se s fanoušky rozloučit co nejlepším výkonem, poděkovat jim za podporu na domácích i venkovních zápasech, než se tým rozjede na dovolenou,“ věští hlavní trenér Jindřich Trpišovský.

„Chceme jednoznačně vyhrát jako každý zápas, tím poděkovat fanouškům za neskutečnou podporu během celé sezony,“ říká obránce Ondřej Zmrzlý.

Mladá Boleslav akuálně drží čtvrtou příčku v tabulce, ze čtyř utkání nadstavby ale třikrát prohrála. Nejlepším střelcem týmu je bývalý útočník Slavie Júsuf Hilál, autor osmi branek.

„Mají skvělé individuality směrem nahoru, vysoké a rychlé kluky. Je otázka, v jakém rozpoložení nastoupí, budeme chtít aktivně vstoupit do zápasu,“ chválí trenér sešívaných.

„Je to tým, proti kterému mám snad nejvíc kanadských bodů. Doufám, že na to o víkendu navážu a pomůžu ke třem bodům nějakým gólem nebo asistencí,“ věří zimní posila Slavie.

Ondřej Zmrzlý nastoupil v posledních dvou duelech v základní sestavě. Proti Plzni si užil druhou gólovou radost v červenobílém dresu.

„Nabralo to dobrý spád. Trošku mě mrzí, že nehrajeme ještě pár týdnů, že je už rozhodnuto. Je to tak, jak to je. Těším se na další sezonu, kde se o to porveme,“ vyhlíží nový ročník Ondřej Zmrzlý.

Na nedělní duel budou mít speciální motivaci Václav Jurečka a Mojmír Chytil. Oba stále živí naději na korunu pro Krále střelců. Aktuální lídr, plzeňský Pavel Šulc, zatím skóroval osmnáctkrát. Jurečka je o branku zpět, Chytil ztrácí dvě branky.

„Víme, že je to ve hře. my musíme mít v hlavě to, že chceme vyhrát zápas, podat co nejlepší výkon, z toho vzejdou individuální výkony,“ předvídá Trpišovský.

Hlavní trenér promluvil také o možné podobě základní sestavy v souvislosti s blížícím se evropským šampionátem.

„Bavili jsme se s hráči, co je pro ně nejlepší. Všichni chtějí hrát, rozloučit se se sezonou i fanoušky. Nikdo volno nechtěl, chtějí se zúčastnit posledního zápasu,“ uzavírá trenér.

Poslední utkání sezony začíná v neděli v 16:00, přímý přenos nabídne O2 TV Fotbal. Další informace naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, těšíme se na vás.


Aktuálně

Ženy dominovaly v přípravě osmi góly

24. 7. 2024
Slávistky vyhrály i ve druhém přípravném utkání, když na domácím hřišti v Horních Měcholupech porazily slovenského vicemistra MFK Ružomberok rozdílem osmi branek. Šestnáctiletá brankářka Gabriela Sobotková si odbyla svůj premiérový start v brance žen Slavie.

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2. srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Další články