Trojice mládežníků podepsala své první profesionální smlouvy | SK Slavia Praha
Více

Trojice mládežníků podepsala své první profesionální smlouvy

Tři hráči z mládežnické akademie podepsali své první profesionální smlouvy. Kapitán reprezentantů z EURA U17 Štěpán Beran, obránci Martin Kovář a Jáchym Palivec tak spojili svou budoucnost se Slavií.

Štěpán Beran (24. 5. 2007 - obránce)

Štěpán začínal s fotbalem v šesti letech v Úvalech. Od svých devíti let je součástí slávistické akademie, kde následně prošel všemi mládežnickými kategoriemi. V kategorii U17 dovedl Slavii jako kapitán v sezoně 2023/2024 k mistrovskému titulu. V této sezoně odehrál v I. Celostátní dorostenecké lize U17 dvacet dva utkání a z pozice obránce vstřelil dva góly, za U18 pak přidal tři starty. Štěpán je dlouholetým mládežnickým reprezentantem a jako kapitán dovedl reprezentační výběr U17 na EURO, kde rovněž s kapitánskou páskou nastupoval.

Martin Kovář (7. 2. 2008 – obránce)

Martin začínal s fotbalem v Třeboradicích v šesti letech. O dva roky později se už přesunul do Slavie a následně prošel všemi mládežnickými kategoriemi. V aktuální sezoně nastupoval převážně za tým U17, se kterým získal mistrovský titul. V I. Celostátní dorostenecké lize si připsal patnáct startů a jeden gól. Za U16 nastoupil do sedmi zápasů a za U18 do devíti. Kovář je rovněž členem mládežnických reprezentačních výběrů do šestnácti let.

Jáchym Palivec (25. 1. 2007 - obránce)

Jáchym absolvoval své první fotbalové kroky v Meteoru Praha. Do Slavie přestoupil ve svých třinácti letech. V soutěžním ročníku 2023/2024 získal s kategorií U17 mistrovský titul. V této sezoně nastoupil za U17 do patnácti utkání, za kategorii U18 pak do dvou. Jáchym byl součástí reprezentačního výběru do sedmnácti let v kvalifikaci na EURO. Závěrečných srazů se z důvodu zranění nemohl zúčastnit.

Aktuálně

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2. srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Přípravný duel proti MFK Rožumberok

23. 7. 2024
Fotbalistky Slavie čeká druhé přípravné utkání, kdy v domácím prostředí Horních Měcholup přivítají slovenské vícemistryně MFK Ružomberok. Výkop zápasu je od 14 hodin.

Další články