Stříbrné medaile žákyň ze Slavia Girls Cupu | SK Slavia Praha
Více

Stříbrné medaile žákyň ze Slavia Girls Cupu

V sobotu 8. června se v tréninkovém centru Horních Měcholup konal druhý ročník turnaje GIRLS CUP pro dívky do šestnácti let. Slávistky ve velké konkurenci obsadily skvělé druhé místo a na turnaji nedostaly ani jednu branku! Nejlepší hráčkou se stala Michaela Pekárová ze Slavie.

Turnaj se odehrál na výborně připraveném trávníku v Horních Měcholupech, se systémem každý s každým. Slávistky na své cestě na stupně vítězů porazily rakouský Salzburg a St. Pölten, remizovaly s Viktorií Plzeň a Bayernem Mnichov. Vítězem turnaje se stal rakouský Salzburg, který tři zápasy vyhrál a jeden (se Slavií) prohrál.

„Do turnaje jsme vstoupili s mixem ročníků 2008 a 2009, včetně jedné hráčky 2010. Tedy s týmem, který se takto sešel vůbec poprvé v sezoně. Přesto to na hřišti vůbec nebylo znát. Celý turnaj jsme se prezentovali aktivní odvážnou hrou, díky které jsme si vytvořili obrovský počet šancí. Bohužel jsme se trápili s koncovkou, kdy jsme vyložené šance nedokázali proměnit a to nás připravilo o první místo. Těší nás, že jsme také díky zodpovědné defenzivní práci na turnaji neinkasovali ani jednu branku. Druhou příčku tak hodnotíme pozitivně a to i vzhledem k tomu, že se tým v takto sešel vůbec poprvé a pod také nově složeným realizačním týmem pracoval výtečně,“ zhodnotil realizační tým Slavie.

Konečné pořadí:

1. FC Red Bull Salzburg
2. SK Slavia Praha
3. FC Viktoria Plzeň
4. FC Bayern Munchen
5. SKN St. Polten

Individuální ocenění:

Nejlepší hráčka: Michaela Pekárová (Slavia)
Nejlepší střelkyně: Alessia Pamminger (Red Bull Salzburg)
Nejlepší brankářka: Bibiana Leginova (St. Polten)

Aktuálně

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2.srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Přípravný duel proti MFK Rožumberok

23. 7. 2024
Fotbalistky Slavie čeká druhé přípravné utkání, kdy v domácím prostředí Horních Měcholup přivítají slovenské vícemistryně MFK Ružomberok. Výkop zápasu je od 14 hodin.

Další články