Do Slavie přestupuje Alexandr Bužek | SK Slavia Praha
Více

Do Slavie přestupuje Alexandr Bužek

Novou posilou Slavie je mládežnický reprezentant Alexandr Bužek. Devatenáctiletý záložník, který naposledy působil ve Zlíně, podepsal v Edenu smlouvu do 30. června 2028.

„Je to mladý, perspektivní hráč. Premiérový rok v nejvyšší soutěži zvládl na výbornou, byl oporou Zlína. Sledovali jsme jej dlouho, ve vzájemném utkání svou kvalitu potvrdil. Je to zajímavý hráč, snoubí se v něm fyzické parametry, soubojovost, technika. Věříme, že do budoucna může být pro Slavii přínosem. Jsme zvědaví, jak se mu bude dařit v Rakousku, kam s týmem odcestuje na kondiční soustředění,“ říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

„Slavii beru jako velkou výzvu, jsem lehce nervózní, to je asi přirozené. Otevírají se mi nové hranice možností. Poznám nové hráče, nové lidi. Doufám, že mi to pomůže v kariéře. Strašně se na to těším. Velkou konkurenci si určitě uvědomuju, ale jsem připraven se o místo poprat,“ dodává Alexandr Bužek.

180 centimetrů vysoký záložník má ze sebou premiérovou sezonu ve FORTUNA:LIZE, za Zlín nastoupil do 27 utkání, ve kterých jednou skóroval a připsal si tři asistence. V Pardubicích rozhodl o jediném venkovním vítězství svého týmu na podzim.

Trenér Bronislav Červenka z něj po svém příchodu udělal nepostradatelného člena základní sestavy, 14. února Bužek v domácím utkání se Slavií pomohl k cenné remíze 1:1. V konečném účtování ale sestup se svými spoluhráči odvrátit nedokázal.

Člen národního týmu do 20 let zvládá profesionální fotbal kombinovat s vysokoškolským studiem na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, obor ekonomika a management.

Fotbalový talent Bužek zdědil po svém otci Liborovi, který hrál ligu za Slováckou Slavii Uherské Hradiště.

Aktuálně

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2.srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Přípravný duel proti MFK Rožumberok

23. 7. 2024
Fotbalistky Slavie čeká druhé přípravné utkání, kdy v domácím prostředí Horních Měcholup přivítají slovenské vícemistryně MFK Ružomberok. Výkop zápasu je od 14 hodin.

Další články