60 let Odboru přátel. Celostátní setkání slávistů míří do Edenu | SK Slavia Praha
Více

60 let Odboru přátel. Celostátní setkání slávistů míří do Edenu

Setkání slávistů z celé republiky. Každoroční akce Odboru přátel Slavie, v jejímž pořádání se střídají jednotlivé odbočky, směřuje po loňské zastávce v Třebíči do Prahy. 22. ročník bude hostit vršovický areál SK Slavia Praha od pátku 21. do soboty 22. června 2024.

Prapočátek celého podniku lze vystopovat v pestrých 90. letech minulého století.

Odbočka Odboru přátel v Brandýse nad Orlicí tehdy svolala schůzku zástupců slávistických odboček, aby se v bouřlivém polistopadovém vichru změn poradili, jak dále, zvlášť s přihlédnutím ke sloučení Odboru přátel s fotbalovým oddílem.

Do svých domovů se účastníci tehdy rozjížděli s mírným optimismem, ale co naplat – dosud klasické aktivity Odboru přátel šly přece jen stranou. Po odchodu Borise Korbela měl výbor plnou hlavu starostí hlavně s řízením sešívaného fotbalu a na další činnost nezbýval čas.

S tím se nechtěli smířit přátelé Dlouhý a Procházka z odbočky v Bělé pod Bezdězem, a proto v červnu roku 2001 – deset let po zmíněné důležité poradě Odboru přátel v Brandýse nad Orlicí – přišli s novou celostátní akcí.

Obsah? Pro každého něco. Besední fórum, fotbalový turnaj, společenský program.

Model se osvědčil. Kromě covidové pauzy se v této struktuře akce koná pravidelně každý rok. Podobně jako před deseti lety, tak i letos – v rámci oslav 60 let od založení Odboru přátel Slavie – se slávisté sejdou v Praze.

V pátek 21. 6. v 18.00 odstartuje Setkání slávistů Večer na uvítanou (kvíz-muzika-vzpomínky), následující den bude v 9.30 rozehrán turnaj odboček OP v malé kopané o Pohár Odboru přátel, souběžně začne bohatý doprovodný program, který zakončí Společenský večer (hodnocení-hudba-humor). .

Těšíme se na shledání, slávisti!

Aktuálně

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2. srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Přípravný duel proti MFK Rožumberok

23. 7. 2024
Fotbalistky Slavie čeká druhé přípravné utkání, kdy v domácím prostředí Horních Měcholup přivítají slovenské vícemistryně MFK Ružomberok. Výkop zápasu je od 14 hodin.

Další články