Zmrzlý o kempu, svatbě i tání na jaře | SK Slavia Praha
Více

Zmrzlý o kempu, svatbě i tání na jaře

Ondřej Zmrzlý se na kondičním soustředění v Rakousku rozpovídal o startu letní přípravy, obtížných začátcích ve Slavii, zážitcích z Evropské ligy, zklamání z druhého místa a také o své svatbě.
Ondřej Zmrzlý přišel do Slavie během zimního přestupového období. A jak sám přiznává, začátky nebyly vůbec lehké, odehrané minuty naskakovaly zvolna.

Levý obránce však prožil nadmíru povedený závěr sezony, mocný finiš započal svou první brankou v červenobílém dresu proti Hradci Králové, další dva góly přidal v domácích duelech s Plzní a Mladou Boleslaví.

„Po první brance v Hradci jsem se uklidnil, pomohl jsem týmu. A to mi pomohlo i mentálně," zamyslel se Zmrzlý na probíhajícím kondičním soustředění v rakouském Kollerschlagu.

Jsme na soustředění v Rakousku. Jak se vám tady líbí?
„Je to tu moc pěkné. Areál, hotel, kde bydlíme, je luxusní. Nádherná okolní krajina, kterou poznáme v budoucích dnech, protože první dva dny jsme byli hlavně na hřišti, a myslím si, že ta hlavní dřina teprve přijde."

Jak hodnotíte svůj první půlrok v sešívaném? Překvapilo vás něco?
„Když jsem přišel do Slavie, věděl jsem, že intenzita bude úplně jiná, ale i tak mě to zaskočilo. Moje první soustředění v Portugalsku bylo pro mě náročné, ale zlom nastal během první reprezentační přestávky, kdy jsme měli volněji."

Co se událo?
„Uvědomil jsem si, jak to tady funguje. A začal jsem více trénovat. Od té doby se cítím velmi dobře, moje výkonnost má stoupající tendenci, což mě těší.“

Jak jste v týmu vnímali sezonu bez trofeje?
„Byli jsme velmi zklamaní. Slavia je obrovský klub, je naším posláním vyhrávat trofeje. Menší útěchou pro nás může být boj o Ligu mistrů. Myslím, že se teď budeme všichni ještě více koncentrovat a vložíme veškeré úsilí do toho, abychom trofeje do Edenu znovu přivezli.“

Odehrál jste obě utkání proti AC Milán v rámci osmifinále Evropské ligy. Jaké máte vzpomínky na tuto konfrontaci?
„Zápasy s AC Milán řadím zatím nejvýše, protože to byl zatím nejkvalitnější tým, proti kterému jsem nastoupil. Byly to navíc moje první dva zápasy v základní sestavě.“

Byl jste vhozen do vody, že...
„Právě... A o to to bylo těžší, protože jsem nebyl s kluky sehraný. Musím říct, že jsme oba duely odehráli dobře, a občas nám chybělo štěstí. Samozřejmě, kvalita AC Milán je obrovská. Rafael Leao je skvělý útočník, a Mike Maignan je světový brankář, a nakonec svou kvalitu prokázali. Bohužel jsme nepostoupili.“

Zmínil jste vaši výkonnost, která v závěru sezony vygradovala. Vstřelil jste tři branky ve čtyřech utkáních, do kterých jste nastoupil. Čemu to přičítáte?
„Myslím, že to přišlo přirozeně. Byl jsem s kluky už sehraný, více jsem si věřil a věděl, jak hrát. Chytl jsem formu a stal jsem se konečně produktivní. Několik zápasů jsem čekal na branku a měl jsem několik dobrých šancí, ale gól nepadl. Poté jsem se zklidnil, možná jsem na to na začátku moc tlačil. Po první brance v Hradci jsem se uklidnil, pomohl jsem týmu, a to mi pomohlo i mentálně.“


Doufal jste s takovou fazonou ve finální nominaci na ME? Skončil jste mezi náhradníky…
„EURO je snem asi každého fotbalisty, a nedoufal jsem v to. Jsem rád, že jsem se dostal do základní sestavy Slavie. To bylo, je, nejvíc. Kdyby mi přišla ta pozvánka, byl bych překvapený.“

Dovolenou jste využil ke svatbě…
„Svatba byla nádherná, moc jsme si to všichni užili. Bylo to hezky naplánované, a všechno bylo úžasné. Nádherný den.“

Stihl jste i svatební cestu?
„Na svatební cestě jsme zatím nebyli, na to se těšíme v zimní pauze.“

Aktuálně

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2.srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Přípravný duel proti MFK Rožumberok

23. 7. 2024
Fotbalistky Slavie čeká druhé přípravné utkání, kdy v domácím prostředí Horních Měcholup přivítají slovenské vícemistryně MFK Ružomberok. Výkop zápasu je od 14 hodin.

Další články