Sezona U15: mistři ČR i zlato z turnaje v Ostravě | SK Slavia Praha
Více

Sezona U15: mistři ČR i zlato z turnaje v Ostravě

Zlatou sezonu 2023/24 zakončili i starší žáci. Tým U15 prošel ligovým ročníkem neporažen, vstřelil 150 branek a získal tituly českého i celostátního mistra. Další zlato získali slávisté na mezinárodním turnaji v Ostravě.

Dominance v lize a zlato z mezinárodního turnaje

Předsezonní přípravu zakončili slávisté na Bican Cupu. Tradiční mezinárodní turnaj pořádaný mládežnickou akademií však starším žákům nevyšel podle představ a skončili na 7. místě. Reakce týmu na sebe nenechala dlouho čekat a vstup do ligového ročníku i celý podzim se povedl sešívaným na výbornou. Rok 2023 uzavírali slávisté nakonec s bilancí čtrnácti soutěžních výher a jediné remízy.

Také druhou část sezony odstartovali žáci na turnaji. V Saudské Arábii se prezentovali povedenými výkony proti předním evropským akademiím jako PSV Eindhoven nebo Royal Antverpy. Slávisté rovněž navázali v jarní části na tu podzimní vítěznou sérii, kterou prodloužili až na úžasných 15 utkání bez ztráty bodu. Jarní program doplnil prestižní Turnaj Národů v Ostravě. V něm prošli mládežníci bez porážky až do finále, kde porazili Hertu Berlín a zvedli nad hlavu první pohár v sezoně.

Na vlně neporazitelnosti pokračovali sešívaní dál. S nulou na kontě porážek a titulem českých mistrů zakončili ligový ročník. Ani to však mladým slávistickým talentům nestačilo. V celostátním finále jasně přehráli Zbrojovku Brno 6:1 a radovali se z celostátního titulu mistrů.

„Sezonu hodnotím jako úspěšnou. Na Bican Cupu jsme nebyli spokojeni ani s výsledky, ani s výkony. Náš herní projev měl ale stoupající tendenci a konec sezony už byl velice dobrý. Velmi dobře jsme se prezentovali na mezinárodních turnajích v Saudské Arábii a v Ostravě. Kluci si vedli stejně dobře i v domácí soutěži, kde za celou sezonu nepoznali porážku a svoje výkony korunovali v celostátním finále. Kromě dobrých výsledků a umístění jsme měli radost především z dovedností a herního projevu našich hráčů, což je pro nás stěžejní. Hráči chápali herní principy, dokázali hrát v různých rozestaveních, správně se rozhodovali a vyhodnocovali situace na hřišti,“ pochválil své svěřence hlavní trenér týmu U15 Jakub Glanc.

Ofenzivní duo Procházka-Srb a celkem 150 ligových branek

Slávisté se mohou pyšnit úžasnou statistikou, která jasně ukazuje, v čem byla síla týmu U15. Během 30 ligových utkání slávisté vstřelili přesně 150 branek, což je průměrně obdivuhodných 5 branek na zápas. Největší díly do útočné skládačky přidal ofenzivní tandem Matouš Srb a Adam Procházka, kteří se trefili dohromady 51krát. Srb se s 29 zásahy stal druhým nejgólovějším hráčem soutěže a Procházkových 22 branek uzavřelo první pětku střelců. Do top 20 se vešel i Yaroslav Kozhushko, který svých 15 gólů stihl ještě během podzimní části, před svým přesunem do dorosteneckých kategorií.

„Do ofenzivy byli kluci v tomto ročníku velmi kreativní a máme z nich radost. Dokázali jsme si vytvářet šance z postupných útoků, rychlých protiútoků i po standardních situacích. Zároveň je v týmu velké množství hráčů, kteří dokážou úspěšně zakončovat. V lize hned osm našich hráčů dokázalo vstřelit 10 a více branek,“ komentoval střeleckou potenci svého týmu hlavní trenér.

„Naopak v defenzivě se nám nepovedlo udržet čisté konto tolikrát, jak bych si představoval. I tady ale vnímám během sezony u hráčů velký progres. Především v osobním bránění, soubojích a v organizaci hry kluci udělali velký kus práce. Dokázali jsme následně obstát i v těžké zahraniční konkurenci,“ řekl na závěr trenér U15 Jakub Glanc.

Aktuálně

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2.srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Přípravný duel proti MFK Rožumberok

23. 7. 2024
Fotbalistky Slavie čeká druhé přípravné utkání, kdy v domácím prostředí Horních Měcholup přivítají slovenské vícemistryně MFK Ružomberok. Výkop zápasu je od 14 hodin.

Další články