Akademie posiluje na vedoucích pozicích. Přichází Mareček a Kalus | SK Slavia Praha
Více

Akademie posiluje na vedoucích pozicích. Přichází Mareček a Kalus

Mládežnická akademie posiluje. Na pozici šéftrenéra brankařů přichází Vojtěch Mareček. Kondici bude mít v akademii nově na starosti Jakub Kalus.

Mládežnická akademie SK Slavia Praha před začátkem nové sezony posiluje na pozicích šéfů jednotlivých úseků.

„Kráčíme směrem evropské akademie a chceme mít kvalitně obsazené všechny vedoucí pozice. S výhledem na tuto budoucnost jsem rád, že můžeme v našem týmu přivítat jak Vojtu Marečka, který se bude starat o brankáře, tak Kubu Kaluse, jehož hlavní naplní bude kondiční úsek a laboratorní testování,“ říká ředitel mládežnické akademie Petr Hurych.

V mládežnické akademii končí po sedmi letech šéftrenér brankařů Petr Kostelník, kterému tímto děkujeme za jeho odvedené služby. Současně odchází vedoucí kondičního úseku David Bujnovský, kterému rovněž za jeho práci pro akademii děkujeme.

Novým šéftrenérem brankařů se stává Vojtěch Mareček. Mareček působil dříve jako šéftrenér brankařů v regionální fotbalové akademii v Plzni. Zkušenosti má také ze zahraničí. V Kataru působil jako trenér brankařů futsalu. Po návratu sbíral trenérské zkušenosti u české reprezentace, se kterou postoupil v roce 2019 na EURO U17. V letech 2019 – 2023 působil u rezervy Sparty. Vojtěch Mareček je rovněž koordinátorem brankářských licencí FAČR. Do Slavie přichází po ročním působení ve Viktorii Žižkov.

„Na práci ve Slavii se moc těším. Nebudu působit přímo u jednoho týmu, ale budu mít na starost brankáře od U10 po B-tým. Těším se na práci s trenéry. Je tady silný tým trenérů brankařů jak lidsky, tak odborně. Našim společným cílem je vychovat brankáře pro A-tým. Budeme na naše hráče nároční, nejen výkonnostně ale i výchovou. Charakter člověka je pro nás zásadní,“ říká nový šéftrenér brankařů akademie Vojtěch Mareček.

Na pozici šéfa kondičního úseku akademie a testování přichází Jakub Kalus. Kalus působil dříve jako kondiční trenér ve sportovní akademii basketbalu v Brně. Následně ve stejném týmu jako kondiční trenér A-týmu. Do Slavie přichází z volejbalového týmu VK Jihostroj České Budějovice, kde působil od roku 2019. V současné době je stále kondičním trenérem u volejbalové české reprezentace.

„Do Slavie přicházím se dvěma úlohami. Ta jedna je rozšíření diagnostiky, kterou budeme nově provádět v Edenu, kde vzniká nová testovací laboratoř. Máme k dispozici technologie, které nám pomohou s diagnostikou a s tím, abychom minimalizovali rizika zranění. Jak u mládeže, tak u A-týmu. Mým druhým úkolem je zastřešení mládežnické složky, nastavení procesů tak, aby jednotlivé kategorie na sebe navazovaly. Abychom vytvářeli hráče, kteří jsou po fyzické stránce nachystaní tak, aby dokázali plynule přejít do A-týmu,“ říká nový šéf kondiční složky akademie Jakub Kalus.

Aktuálně

Chyběla pomoc individualit. O Vlčáka mám strach

21. 7. 2024
Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci po remíze se Slováckem glosoval příčiny ztráty, vysvětlil vysokou minutáž reprezentantů, poodkryl stav marodky a hovořil o výkonech Lukáše Vorlického a Filipa Prebsla.

Nebyli jsme ve své kůži. Měl jsem skórovat...

21. 7. 2024
Kapitán Jan Bořil přišel po bezbrankové remíze se Slováckem odpovídat na dotazy novinářů. Promluvil o neproměňování šancí, rozpoložení týmu, změně postu i výkonu soupeře.

Chyby byly, ale nechal jsem tam pro Slavii srdce

21. 7. 2024
První ligový start za A-tým Slavie, navíc od první minuty. Jen tříbodový zisk chyběl... Proč duel na Slovácku skončil bez branek? Odpovídal Filip Prebsl.

Další články